B450 anakart BIOS'u R5 5600X ile güncellenebilir mi?

• Konuyu başlatan Siya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B

Siya

Kilopat
İnternetten B450 anakart isteyeceğim. 5600X işlemci ile kullanacağım. Ancak anakart F60C sürümü ile gelmiyor.

Başka bir bilgisayardan içinde F60C olan bir USB hazırlasam, 5600X takılıyken anakartımı güncelleyebilir miyim?

Yoksa anakarta illa eski bir işlemci takıp mı F60C sürümüne güncellemem lazım?

Anakartın nedir? Eğer BIOS Flashback özelliğine sahip bir anakart ise kendin yapabilirsin. BIOS Flashback özellikli bir anakart değilse ve elinde de düşük seri bir işlemci yoksa alacağın yere BIOS update yapmalarını söyle. Yoksa kullanamazsın.

BIOS Flashback: İşlemci takılı olmadan yapılabilen BIOS update özelliği. Her anakartta yoktur.

MSI Pro. Ama bildiğim kadarıyla hiçbir B450 anakartta BIOS Flashback özelliği yok zaten. Söyledim ama yapamıyorlar ikinci ele düşüyor diye.

Ama bildiğim kadarıyla hiçbir B450 anakartta BIOS Flashback özelliği yok zaten.
Yanlış biliyorsun. B450 Tomahawk MAX, B450 A PRO gibi modellerde bu özellik mevcut.
MSI PRO adında da tek bir anakart modeli yok, tam modelini söyler misin?

Bu arada ürünü zaten almayacak mısın, neyin ikinci eli bu? :D

Şu 2 üründen birini alacağım. BIOS Flashback bunlarda da var mı araştırıyorum şimdi.

Şu 2 üründen birini alacağım. BIOS Flashback bunlarda da var mı araştırıyorum şimdi.

İki üründe de yok. Bu üründe var.

Bütçe sebebiyle gönderdiğim 2 üründen birini alacağım ben. Mağazadan rica ettiğimde ise ''Geldiği gibi gönderiyoruz, kutuları açıp müdahale edemeyiz'' diyorlar. Bu noktada ilk mesajdaki sorum tekrar geçerli. Flash belleğe atsam güncelleyemez miyim? İlla eski bir işlemci mi takmam lazım?

Bütçe sebebiyle gönderdiğim 2 üründen birini alacağım ben. Mağazadan rica ettiğimde ise ''Geldiği gibi gönderiyoruz, kutuları açıp müdahale edemeyiz'' diyorlar. Bu noktada ilk mesajdaki sorum tekrar geçerli. Flash belleğe atsam güncelleyemez miyim? İlla eski bir işlemci mi takmam lazım?
BIOS Flashback özellikli bir anakart almazsan ve eski bir işlemci takma imkanın yoksa maalesef görüntü alamazsın. Bu arada o attığın iki ürün yerine B450M-S2H daha mantıklı.

1.5 sene Gigabyte B450M S2h kullandım. BIOS süresi çok sıkıntıydı. Ara sıra bilgisayarım geç açılıyordu. SSD'den mi kaynaklıydı bilmiyorum ama ben BIOS ekranındaki o yuvarlak yükleme sayacını çok izlerdim. Anakarttandı muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı