Çözüldü B450 anakart R3 4350G ile görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GeoTeraphy

Centipat
Arkadaşlar, birkaç gün önce PC topladım. Fakat kurduğumda görüntü alamadım, Gigabyte B450M S2H V2 anakart R3 4350G ile uyumlu değil dediler bu yüzden iade ettim fakat işlemci yerine yanlışlıkla macun bulaştırdığım için kabul etmediler. Ürünü geri gönderdiler. İnternet sitelerinde ise B450'nin Ryzen 4000 ile çalıştığı söyleniyor fakat destek listesinde görülmüyor. Ne yapmalıyım? Ürünü servise göndermeden, bilgisayarı evde çalıştırabilir miyim?

Çözüm
B450M S2H 4. nesil desteklemiyor.

B450M S2H 4. nesil desteklemiyor.

Çözüm
Anakart maalesef işlemciyi desteklemiyor.

4000 Serisi için örneğin MSI Beta BIOS'lar çıkarmıştı. AMD tarafında 4000 serisi işlemciler için bu destek kararı geç açıklanmıştı çünkü ve BIOS güncellemesi ile B450 çipsetli anakartlar ile 4000 serisi işlemciler kullanılabilir hale gelmişti. Aşağıda vereceğim hazır sistem de bu şekilde satılmış mesela:

QP SPARKLE

Açıklama kısmına bakarsanız çıktığı halindeki işlemci ve anakartı görebilirsiniz. Yabancı forumlarda da resmi olarak desteği olmasa da BIOS güncellemeleri ile kullanılabilir hale geldiğini söylüyorlar. Denemekte fayda var derim ben.

4000 Serisi için örneğin MSI Beta BIOS'lar çıkarmıştı. AMD tarafında 4000 serisi işlemciler için bu destek kararı geç açıklanmıştı çünkü ve BIOS güncellemesi ile B450 çipsetli anakartlar ile 4000 serisi işlemciler kullanılabilir hale gelmişti. Aşağıda vereceğim hazır sistem de bu şekilde satılmış mesela:

QP SPARKLE

Açıklama kısmına bakarsanız çıktığı halindeki işlemci ve anakartı görebilirsiniz. Yabancı forumlarda da resmi olarak desteği olmasa da BIOS güncellemeleri ile kullanılabilir hale geldiğini söylüyorlar. Denemekte fayda var derim ben.
Gigabyte'ın teknik servisi bios güncellemesi yapar mı?

Yapıyor olmaları gerekli. Gigabyte teknik servisi ile görüşüp daha detaylı bilgi alabilirsiniz, net bir fikrim yok maalesef.
Qp ile iletişime geçtim, en son BIOS sürümünde çalışıyor diyorlar. Bir deneyin isterseniz.
Hepinize teşekkür ederim, hafta içi servisleri mevcutmuş, iletişime geçtikten sonra durumu bildiririm.

Geri
Yukarı