B450 Aorus Elite anakart ısınıyor

Srocers

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda anakartım gereğinden fazla ısınıyor. B450 Aorus Elite anakart kullanıyorum oyun esnasında anakart ateş oluyor. 70 75 dereceyi görüyor. İnanmayacaksınız bu sıcaklık mouse USB portunu yaktı değişmek zorunda kaldım. FPS'imde düşüyor ara sıra bu yüzden dolayı çok kolay ısınıyor. Ekran kartı normal, işlemci de ısınıyor diyebilirim. Voltaj degerlerimi degerlendirebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• SORUN.png
    SORUN.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 60
  • SORUN2.png
    SORUN2.png
    68,2 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fan kullandığın belli. O yüzden sana tavsiyem BIOS'tan CPU Boost'ları kapatman. O soğutucu kaldırmaz o 1.440V'yi.

İnanın BIOS ayarları hakkında hiçbir şey bilmiyorum.Dediginiz şeyi nasıl kapatacagımı da. Tek bildigim BIOS Update onun dısında da biseye basmak istemiyorum sorun cıkması acısından. Siz tarif edebilir misiniz? Resim e bakabilirsiniz

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 28
  • CCD946D5-1251-4B49-86E7-B07DA4C8467F.jpeg
    CCD946D5-1251-4B49-86E7-B07DA4C8467F.jpeg
    1,6 MB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
İşlemcide sıcaklık sorunu yoksa CPB kapatmana gerek yok.

Anakart ısındığı zaman HWInfo'dan aynı görseli atar mısın?

Burada oyun içi 3 fanlı Aorus RTX 2060 Super ekran kartım da 80 dereceyi gördü overclock falan yok Modern Warfare 2 Remastered'de yüksek grafik sadece... Anakart ise 52 53 derece arasıydı. Anakartın ısındıgı anı tekrar atarım 60'ı görüyor bazen ama bu resimde hem anakart hem ekran kartı belirttiğim derecelerdeki hwınfo statsları. Ayrıca sadece bu oyunla alakalı degil mesela GTA 5 girdigim zaman 30 FPS'ye düşüyor saçma bir şekilde.Maksimum 120 ortalama 60 FPS. Çok sıkıntı var hissediyorum RAM'ım 16 GB belirtmek gerekirse.

Dosya Ekleri

• HWINFOO.png
    HWINFOO.png
    67 KB · Görüntüleme: 42
Benim de böyle stok soğutma varken ekran kartı baya ısınıyordu. Kule soğutmaya geçince sorun çözüldü diyebilirim.
BIOS güncelleme ile de fazla uğraşmayın. İşlem biraz tehlikeli zaten.

Geri
Yukarı