B450-M S2H vs B450-M h

Zacsha

Hectopat
Arkadaşlar hangisini almalıyım? B450M-H modeli 3600MHz iken S2H modeli 3200MHz. Ekran kartı olarak Gigabyte 1660 Super OC modelini kullanacağım işlemci olarak ise Ryzen 3600.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM frekans desteği olarak ikisi de 3600 MHz destekliyor dostum. Onun haricinde VRM soğutması ve DVI çıkışı var. Bir de B450M H modeli daha yeni bir anakart olduğu için tek bir BIOS sürümü ile tüm Ryzen 3000 serisi işlemcileri BIOS güncellemesi olmadan destekleyebiliyor.

RAM frekans desteği olarak ikisi de 3600 MHz destekliyor dostum. Onun haricinde VRM soğutması ve DVI çıkışı var. Bir de B450M H modeli daha yeni bir anakart olduğu için tek bir BIOS sürümü ile tüm Ryzen 3000 serisi işlemcileri BIOS güncellemesi olmadan destekleyebiliyor.
O zaman B450M-H modelini almak daha mantıklı değil mi?

Arkadaşlar hangisini almalıyım? B450M-H modeli 3600MHz iken S2H modeli 3200MHz. Ekran kartı olarak Gigabyte 1660 Super OC modelini kullanacağım işlemci olarak ise Ryzen 3600.
Gigabyte sitesindeki bilgiye göre ikisi de 3600MHz RAM destekliyor sitelerde yazanlar seni yanıltmasın. S2H modelde ek olarak mosfet soğutucu var. Aslında çok fark yok ama mosfet soğutucu OC yapmak için işe yarayabilir. Ben S2H derim 😀

B450M-H anakartta RGB Fusion 2.0 var diğerinde daha eski sürümü sanırım.
S2H anakartta Heat Sink var diğerinde yok.
B450m-H anakartta DVI da var.
Bir de ikisinin LAN ile ilgili bir özellikleri farklıydı ama sanırım ufak ve önemsiz bir şey.

Bu listeden farkları rahatça gözlemleyebilirsiniz.
Tier List
Eyvallah, bu bende var zaten. RGB FUSION olarak ikisi de 2.0 olanını destekliyor olması lazım yine de, yeni eklendiği için oraya RGB FUSION 2.0 yazılmış olabilir. LAN çipi olarak da aşırı farklı bir model değil zaten, çok önemli değil yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı