B450 S2H Ryzen 3.Nesil Desteği

Mahmut Aksoy

Kilopat
Daha fazla  
B450 S2H anakartım var. İşlemcim AMD Ryzen 5 3600. Bilgisayarı toplamak üzereyim, fakat anakartı güncellemem gerekiyormuş. Acaba normal bir şekilde kasayı toplayıp işlemciyi takıp güncellesem olur mu? Yoksa anakart işlemciyi tanımayıp güncellemeyi yapmayıp bilgisayarı açmamazlık yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
B450 S2H anakartım var. İşlemcim AMD Ryzen 5 3600. Bilgisayarı toplamak üzereyim, fakat anakartı güncellemem gerekiyormuş. Acaba normal bir şekilde kasayı toplayıp işlemciyi takıp güncellesem olur mu? Yoksa anakart işlemciyi tanımayıp güncellemeyi yapmayıp bilgisayarı açmamazlık yapar mı?
Son söylediğiniz olur, ryzen 3 1200 tarzı bir işlemci takıp güncelleme yapın.

Anakatın kutu üzerinde bu etiket varsa direk takabilirsin.
ryzencpu.png

Anakart güncelleme dediği bios güncellemesidir.

gigabyte003.jpg

Hocam anakartınız kutu görseli böyleyse çalıştırıyor. Farklı bir versiyon ise BIOS güncellemesi gerekebilir.

Dostum konuyla alakalı olmayabilir ama o anakartı geçen sene kullanmış biri olarak hatırlatma yapayım. Aldığımda araştırmam sonucu biosu direkt olarak son sürüme değil, önce sondan iki önceki sürüme, sonra en son sürüme yükseltmem gerektiğini öğrenmiştim. Bu anakartta o zamanlar öyle bir şey vardı. Tabi ben Ryzen 5 2600 ile kullanmıştım. Şimdi öyle mi bilemem ama bu konuyu araştırarak güncellemeni tavsiye ederim.

Tabi kutu üzerinde üstteki arkadaşın paylaştığı fotoğraftaki gibi güncellendiğine dair bilgi varsa gerek kalmaz.

Var.

Böyle gözüküyor.

O halde BiOS güncellemenize gerek yok 3. nesil desteği için BiOS güncellenmiştir. Ben AB350M ile Ryzen 5 1600AF kullanıyorum BiOS güncel olarak geldi anakart, BiOSU güncel olmayan anakartlar 2019'da kaldı, büyük sitelerde satılan çoğu A320,A350,450 anakartların hemen hemen hepsi güncel olarak geliyo artık.

Geri
Yukarı