GIGABYTE B450M S2H 2. Nesil RAM Desteği

Emin misiniz? Şu an elimde Corsair valueselect DDR4 8 GB 2133MHz var ve uyum listesinde değil ve sistemde problemler yaşıyorum.
Uyum listesinde olmasının önemi yok, birçok RAM destekliyor. Desteklemeyen RAM'ler ile karşılaşmadım.

Uyum listesinde olmasının önemi yok, birçok RAM destekliyor. Desteklemeyen RAM'ler ile karşılaşmadım.
O zaman sorunum(nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu , VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR , Uygulamanın grafik donanımına erişimi engellendi) neyden kaynaklanıyor olabilir? Eskiden H110M PRO-VD ve G4560 vardı ve sorunsuz çalışıyordu.

Sistemin özellikleri:
  • Ryzen 5 1600 12NM.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • Corsair valueselect 8 GB 2133MHz DDR4.
  • MSI GTX 1050 Ti Gaming 4G.
  • Powerboost 500W (12V de 25.5a)
  • Adata SU650 240GB.
  • Seagate Barracuda 1TB.

O zaman sorunum(nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu , VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR , Uygulamanın grafik donanımına erişimi engellendi) neyden kaynaklanıyor olabilir? Eskiden H110M PRO-VD ve G4560 vardı ve sorunsuz çalışıyordu.

Sistemin özellikleri:
  • Ryzen 5 1600 12NM.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • Corsair valueselect 8 GB 2133MHz DDR4.
  • MSI GTX 1050 Ti Gaming 4G.
  • Powerboost 500W (12V de 25.5a)
  • Adata SU650 240GB.
  • Seagate Barracuda 1TB.
Sanirim sorun ekran kartinda

Temiz kurulum deneyin bir çözüm bulamazsanız. Ayrıca kendim aynı anakartta 2 adet 8GB 3000Mhz LPX Ramlerden kullanmaktayım bir problem yaşamadım. RAM'lerde sorun olsa zaten genelde hiç açmıyor. Sistemin açılıyorsa ve dediğin gibi bir hatayla karşı karşıyaysan ekran kartında problem olabilir, veya sürücüde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı