B450 Tomahawk Max cızırtı gelmesi

Hakan Turan

Hectopat
Yer
İstanbul/Ümraniye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kısaca sorunumu açıklamak gerekirse, BIOS'ta kulaklıktan cızırtı sesi duyuyorum. Ve PC açılırken anakartta olan Debug LED'lerin sesi bile geliyor kulağıma. PC çalışırken ise ara sıra duyuyorum bu tür sesleri. Ve sebebi hakkında hiçbir fikrim yok maalesef.
Anakart: MSI Tomahawk Max B450.

Enerji ile taşınan parazitleri duyuyorsun. Ses yongası faraday kafesine alınmayan ucuz anakartlarda daha çok geliyor. Birazda güç kaynağı kalitesine ve toprak hattına bağlı gelişiyor bu durum.

Kurtulmak için harici ses kartı kullanabilirsin. Pci veya usb

LED'ler ses çıkartmaz videosunu çek YouTube'a at URL'yi koy.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen buna benzer ses duyuyorum.

Enerji ile taşınan parazitleri duyuyorsun. Ses yongası faraday kafesine alınmayan ucuz anakartlarda daha çok geliyor. Birazda güç kaynağı kalitesine ve toprak hattına bağlı gelişiyor bu durum.

Kurtulmak için harici ses kartı kullanabilirsin. PCI veya USB.

Anakartım MSI Tomahawk Max B450, PSU'ın-Win 650W 80+ sanirim topraklamayla alakali, bir de anakart arka plaketi hareket ediyor gibi. Onunla alakalı olabilir mi acaba?

Braket denen plaketi çift taraflı bantla yapıştır.

Bahsettiğim yer plaket değil yan plaka. Aceleden yanlış yazmışım kusura bakmayın.
Bu arada HD Audio kablosunu iki taraflı sağlamlaştırdım ve sorun büyük ölçüde çözüldü.
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Benzer sorun yaşayan olursa öneri olsun. PSU ve monitör kablolarını kendi aralarında değiştirdim. 10A 250V ikisi de. Sorun çözüldü. PSU kablosunu sıkı taktığınızdan emin olun ve çok sök çıkar yapmayın benim gibi :)

Son düzenleme:
Aynen öyle bu tip değişiklikler paraziti büyük oranda azaltıyor. Ayrıca MSI Tomahawk Max B450 sahibi arkadaşlara önerim harici bir ses kartı almaları. Anakart mükemmel özelliklere ve çok iyi bir performansa sahip fakat ses kartından bayağı kısmışlar. ALC892 ses yongası cidden rezalet. Ayrıca Ensopat'ın dediği gibi herhangi bir parazit koruması yok yongada maalesef.
Yeniden cevaplarınız için teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı