B450 Tomahawk Max ve Ryzen 7 5800X kutu açılımı

Ah AMD, üzümlü kekim, neden B350'lere 5xxx desteği vermiyorsun? Ben niye 3700X'i overclocklu kaldıran B350'ye neden 5xxx takamıyorum?

Gerçekten de öyle. Ben de şu an MSI B350 ve 3700X ile kullanıyorum, çok güzel OC kaldırıyor. Aynı işlemcilere (yani birebir aynı işlemciyi sök-tak ile) MSI B350 PC Mate ile yaptığım OC'yi birçok B450 başaramıyor. Belki DDR5'ler çıkınca destek verirler ;P

Gerçekten de öyle. Ben de şu an MSI B350 ve 3700X ile kullanıyorum, çok güzel OC kaldırıyor. Aynı işlemcilere (yani birebir aynı işlemciyi sök-tak ile) MSI B350 PC Mate ile yaptığım OC'yi birçok B450 başaramıyor. Belki DDR5'ler çıkınca destek verirler ;P
Ben de Gigabyte Gaming 3 ile kullanıyorum, aynı neslin çoğu X370'inden daha iyi. VRM'ler overclock bile kaldırıyor, üstüne üstlük en fazla 50-60 derecelere çıkıyorlar. AMD'nin son dönemdeki politikaları çok saçma. Markaya tercih yapma iznini niye veriyorsun? Adam tabii ki vermez güncellemeyi. İlla yenisini alacaksın. Fiyat politikaları da cabası. Intel'in de 11. Nesli malum. Bir alternatif yok. Gidişat iyi değil.

merhaba @BerkayZ87 hocam b450 tomahawk max ve 3800x işlemcim var gayet stabil çalışıyor fakat biraz para biriktirdim ve işlemcimi güncellemek istiyorum 5800x e geçmek mantıklı olur mu anladığım kadarıyla sizde b450 tomahawk max + 5800x kombinasyonunu sağlıklı gerçekleştirmişsiniz. deneyimleriniz nasıl şu anda keşke kartı güncellesem diyor musunuz?

merhaba @BerkayZ87 hocam b450 tomahawk max ve 3800x işlemcim var gayet stabil çalışıyor fakat biraz para biriktirdim ve işlemcimi güncellemek istiyorum 5800x e geçmek mantıklı olur mu anladığım kadarıyla sizde b450 tomahawk max + 5800x kombinasyonunu sağlıklı gerçekleştirmişsiniz. deneyimleriniz nasıl şu anda keşke kartı güncellesem diyor musunuz?
Tek eksiği ARGB portu olmaması bunun dışında yükseltme ihtiyacı duymuyorum anakartımı. 5800X'e geçmek oyun performansı açısından mantıklı olacaktır. Memnunum bu arada bu ikiliden.

Tek eksiği ARGB portu olmaması bunun dışında yükseltme ihtiyacı duymuyorum anakartımı. 5800X'e geçmek oyun performansı açısından mantıklı olacaktır. Memnunum bu arada bu ikiliden.
argb ile hic ilgim yok. o zman rahatlikla oyun acisindan bios guncelleyip keyfime bakayım. tesekkurler
@BerkayZ87 hocam sogutma olarak kuke tipi mi kullaniyorusunuz hala baska forumda oc denemelri sonuclarinizin alt yorumlarinda sogutucuyu guncellemek istemissiniz. bende oc yapmadan cpb acik sekilde cooler master 120mm sivi sogutucu ile kullanacagim yani oc ile isim olmayacak sizce yeteri mi yoksa 240 veya 360mm sogutucuya gecmek gerekli mi?
@BerkayZ87 hocam sogutma olarak kule tipi mi kullaniyorusunuz hala baska forumda oc denemelri sonuclarinizin alt yorumlarinda sogutucuyu guncellemek istemissiniz. bende oc yapmadan cpb acik sekilde cooler master 120mm sivi sogutucu ile kullanacagim yani oc ile isim olmayacak sizce yeteri mi yoksa 240 veya 360mm sogutucuya gecmek gerekli mi?
@BerkayZ87 hocam sogutma olarak kule tipi mi kullaniyorusunuz hala baska forumda oc denemelri sonuclarinizin alt yorumlarinda sogutucuyu guncellemek istemissiniz. bende oc yapmadan cpb acik sekilde cooler master 120mm sivi sogutucu ile kullanacagim yani oc ile isim olmayacak sizce yeteri mi yoksa 240 veya 360mm sogutucuya gecmek gerekli mi?
@BerkayZ87 hocam sogutma olarak kule tipi mi kullaniyorusunuz hala baska forumda OC denemelri sonuclarinizin alt yorumlarinda sogutucuyu guncellemek istemissiniz. Bende OC yapmadan CPB acik sekilde Cooler Master 120mm sivi sogutucu ile kullanacagim yani OC ile isim olmayacak sizce yeteri mi yoksa 240 veya 360mm sogutucuya gecmek gerekli mi?

Son düzenleme:
@aredyak Ben SE-207 Duo Black ile kullandım zamanında. Oyundaki sıcaklıklarım 65'i geçmedi. 500 liraya almıştım. Şu an Silverstone PF360 ile kullanıyorum oyunlarda 55'i geçmiyor. Bütçen var ise soğutucu önerisi isminde yeni bir konu açıp beni etiketleyebilirsin.

Geri
Yukarı