B450 ve R7 5800X uyumlu mu?

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an TUF Gaming B450 Gaming Plus anakartım ve üzerinde Ryzen 3600 var. Yükseltme düşünüyorum sorun yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yapıp kullanabilirsiniz. Güncel değilse mutlaka yapın.

Merhaba, AMD'nin 5000 serisi ve üzeri işlemciler için önerdiği 500 serisi ve üzeri chipsetlerdir. Daha düşük seri chipsetli anakart alırsan işlemcinin bazı özelliklerini kullanamazsın. İşlemci seçerken anakartdaki chipset ile uyumuna dikkat ederek ve yükseltme düşünüyorsan anakart ile beraber yükseltmeyi düşün bence. Yoksa işlemcinin kullanamayacağın özellikleri için para vermiş olursun.

Merhaba, AMD'nin 5000 serisi ve üzeri işlemciler için önerdiği 500 serisi ve üzeri chipsetlerdir. Daha düşük seri chipsetli anakart alırsan işlemcinin bazı özelliklerini kullanamazsın. İşlemci seçerken anakartdaki chipset ile uyumuna dikkat ederek ve yükseltme düşünüyorsan anakart ile beraber yükseltmeyi düşün bence. Yoksa işlemcinin kullanamayacağın özellikleri için para vermiş olursun.
Yorum için teşekkürler, işlemci ve anakartı upgrade düşünüyorum 5800x +rtx 3080+ ve uyumlu anakart? Hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. Hangi çipseti seçmeliyim sizce, Oc yapılmayacak.

Yorum için teşekkürler, işlemci ve anakartı upgrade düşünüyorum 5800X +RTX 3080+ ve uyumlu anakart? Hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. Hangi çipseti seçmeliyim sizce, OC yapılmayacak.

Sana kesin şu anakartı al diyemem ancak A520, B550 ve X570 chipsetli anakartlardan beğendiğin ve bütçene uyan herhangi birisini alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sayfadan özelliklerine bakıp karşılaştırabilirsin.
Bence 5800X ve RTX 3080'i tam performansta kullanabilmen için B550 veya X570 chipsetli bir anakarta geçmelisin.
Karar senin.
Ozaman sistemi upgrade in anlamı kalmıyor, DDR5 terfi daha mantıklı hocam. Burada anakartı eğer değiştirirsem yeni nesile geçmek çok daha mantıklı açıkçası.

Ozaman sistemi upgrade in anlamı kalmıyor, DDR5 terfi daha mantıklı hocam. Burada anakartı eğer değiştirirsem yeni nesile geçmek çok daha mantıklı açıkçası.
DDR4 ile DDR5 arasında performans açısından çok az fark var ancak çok fiyat farkı var. DDR5 RAM'ler çok pahalı. Dediğim gibi karar senin. Paran varsa RAM'leri de değiştir DDR5 yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı