B450M-A Pro Max anakartta BIOS güncelleme sonrası mavi ekran hatası

berkeatc35

Yoctopat
Merhaba arkadaşlar BIOS'umu güncelledikten sonra sürekli çeşitli mavi ekran sorunları almaya başladım. Sonrasında eski BIOS'u yükledim ama sorun devam etti bende format atmak istedim ama hiçbir şekilde format atamıyorum sürekli mavi ekran geliyor ne yapmam gerekli?
Anakart: B450M-A Pro Max.

En güncel BIOS'a geç. BIOS update sonrası restore defaults save yap.
Sonra ise;

En güncel BIOS'a geç. BIOS Update sonrası restore defaults save yap.
Sonra ise;

Yanıtınız için teşekkürler ama ben hiçbir şekilde bilgisayarın masaüstüne gidemiyorum BIOS'u güncelledikten sonra format at düzelir diye bir şey okumuştum denedim ama mavi ekrandan dolayı format atılmıyor.

Format atarken ki mavi ekranın fotusu var mı? BIOS'ta restore defaults save yap. UEFI devrede ve CSM disable olduğuna emin ol. Rufus ile UEFI-GPT olarak yazdırıyorsun değil mi?

Bu konular hakkında pek fazla bir bilgim yok. Rufus ile UEFI-GPT yazdırmak ne oluyor? Rica etsem biraz yüzeysel anlatabilir misin?
İnternetten biraz baktım Rufus ile yazdırmaya ben Windows'u flash belleğe atıp o şekilde yapıyordum.
Formatı atabildiğim zaman ise tekrar başlatma kısmına geldiğinde flashı çıkartıyorum ondan sonra kasa çalışıyor ama ekrana bir şey gelmiyor. Tuştan aç kapa yapıyorum ve bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı veya beklenmeyen bir hatayla karşılaştı yüklemeyi tekrar başlatın yazıyor.

Hocam format falan her şeyi hallettim bilgisayar açıldı ama mavi ekranlardan kurtulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format için buraya bir bak. Bir şeyi kaçırıyor olabilirsin.
BIOS'a girip dediğim ayarları kontrol edip uyguladın mı ? Mavi ekran içinde görsel yolla.

Yeni konular

Geri
Yukarı