Çözüldü B450M-K sisteme G.Skill RAM takıp XMP açınca sistem kendini resetliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fatih_3645

Centipat
Daha fazla  
Evet üstadlarım G.Skill Ripjaws F4 3200C16D tek modül RAM'ime ( CL16-18-18-38 1, 35v) bugün Vatan'dan bir 16 GB daha aldım hatta çalışanlarla beraber kodlamaların ada baktık F4 3200C16S 16-18-18-38 1, 35v CAS CL değerleri aynı sorun olmaz dedik aldık eve gelip taktığımda BIOS'tan XMP açtım zaman sistem 2 defa resetliyor 3, ye BIOS'a giriyor XMP'i kapattımda sorun yok ama o zamanda 2133 MHz'de çalışıyor sistem yeni aldığım RAM'i tek taktım iki slotta ayrı ayrı denedim XMP açtımda 3200 MHz'ye sistem gene açılmıyor resetliyor BIOS'a giriyor kendi RAM'imde böyle bir sorun yok. Vakit kaybetmeden vatana gittim orada da bir sisteme takıp XMP'i açtımızda RAM çalışıyor masaüstüne geliyor skıntı yok kendi PC'de açılmıyor ilginç durum. Anakartım ASUS Prime B450M-K 2 BIOS güncel yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm. 3200 MHz olarak reset atıyordu. Gene manuel 3000 MHz'ye ayarladım. Sorun yok. 200 MHz'te de bir FPS performans kaybı olmuyor. CL değerleri de istediğim gibi :)
Aynı Sorun bende mevcut şuan dostum

Sorunu çözdüm. 3200 MHz olarak reset atıyordu. Gene manuel 3000 MHz'ye ayarladım. Sorun yok. 200 MHz'te de bir FPS performans kaybı olmuyor. CL değerleri de istediğim gibi :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı