Çözüldü B450M Pro sistemde 16 GB RAM, 13,9 GB RAM kullanılabilir

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tugrul_2727

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ryzen 3 3200G işlemcili ve 16 GB RAM olan bir bilgisayarım var. Bu sisteme ekran kartı taktım (R9 270X) ama hala kullanılabilir RAM miktarım az. Bunu nasıl arttırabilirim? Anakart modelim MSI B450M Pro M.2 Max.

Çözüm
Enable olan değeri 2 ekran kartını kullanmak için ben disable yaptım. Bu arada RAM problemim düzeldi, donanıma ayrılmış 75 MB.
O işlemci tümleşik bir ekran kartına sahip olduğu için ne yapsanız o miktarı mutlaka kendine ayırır diye biliyorum bence yükseltemezsiniz ama bilen biri varsa yardımcı olacaktır.

@xCCessaRRx cevap yazdığın için teşekkür ederim öncellikle anakartımı değiştirdikten sonra oldu bu sorun eski anakartıma ekran kartını taktığımda RAM miktarım 16 GB tam kullanıyordu ama anakartımı yeniledikten sonra 13.9 GB RAM oldu.

BIOS'tan dahili grafikleri kapat.

@Windows 7 nasıl yapabilirim yardımcı olur musun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu işe yarayabilir, pek bilgili olduğum bir alan değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Enable olan değeri 2 ekran kartını kullanmak için ben disable yaptım. Bu arada RAM problemim düzeldi, donanıma ayrılmış 75 MB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı