Çözüldü B450M S2H 3600MHz anakart açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onuradr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar!

Bugün tüm eksikleri tamamlayıp, montajına geçtiğim PC start almıyor. Anakart sıfır olarak almıştım. Hiçbir tepki yok. Ön panel mi yanlış yaptım bir türlü anlamadım.

Çözüm
İşlemciyi takarken pinleri yamultmuş olabilirsiniz. Soğutucuyu çıkarmak için video izleyin yoksa direkt çekerseniz işlemci de anakarttan (kilitli olmasına rağmen) soğutucuya yapışık halde çıkıyor ve zarar görüyor. Çıkarıp iyice bakın sorun var mı diye. Son olarak eğer sorun yoksa pinlerin yuvaya net şekilde girdiğinden emin olun. Ben de aynı sorunu yaşadım ve önce start almama, ardından da görüntü alamama sorunları oldu. Taa ki işlemciyi düzgün takana dek sorun yaşadım.
İşlemciyi takarken pinleri yamultmuş olabilirsiniz. Soğutucuyu çıkarmak için video izleyin yoksa direkt çekerseniz işlemci de anakarttan (kilitli olmasına rağmen) soğutucuya yapışık halde çıkıyor ve zarar görüyor. Çıkarıp iyice bakın sorun var mı diye. Son olarak eğer sorun yoksa pinlerin yuvaya net şekilde girdiğinden emin olun. Ben de aynı sorunu yaşadım ve önce start almama, ardından da görüntü alamama sorunları oldu. Taa ki işlemciyi düzgün takana dek sorun yaşadım.

Çözüm
Gigabyte b450m s2h
Volcanz 8x2 3200mhz ram
650w 80 thmalker psu
5570 ekran kartı
Ryzen 3600 işlemci
Kasanın içi net gözükecek şekilde fotoğraf atarsanız yanlış takılmış bir şey var mı görürüz.
Hocam açtım içini yanlış yaptığım hiçbirşey yok. İlk defa kasa toplamıyorum.
Hocam ben işlemciyi 2.el adım. Köşeleri sorunlu geldi bana eğik gibi duruyordu. Satıcıya da söyledim. Satıcı yok abi dedi. Çıkarttım temizce. Yarın mikroskop ile bakacağım. İade edeceğim. Muhtemelen kesin kez işlemci ayağından oluyor. Tamir işiyle uğraşıyorum düzeltiriz demişti. Aklımı o geliyor. Acaba işlemci ayakları düzeltip mi bana geldi. Moralim çok bozuk 🙄
Bir ihtimal yanlış baplantı yapmış olmalısın.
17 senedir pc ile uğraşırım. Yanlış yaptığım birşey olması imkansız. Tek yaptığım ikinci el almak oldu. Bu gece yatabilirsem helal bana.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı