B450M S2H anakartta SATA kablosu yüzünden ekran kartı takılamıyor

JonTurk06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
B450M S2H ankarta sahibim. Görsellerine baktıgınızda art arda 3 SATA girişi degilde onların bir üstündeki tek başına duran girişe SATA kablosunu taktıgımda, ekran kartını yerine oturtamıyorum. Nasıl bir mantıklı yaptılarsa SATA girişiyle PCI-e girişi aynı hizada. Diger girişler dolu ve sadece elimde o kaldı. Normal düz uçlu kablolar ile zaten olmuyor l başlı SATA kablolarıyla da denedim ekran kartını oturtamıyorum. Elime de bedava bir SSD geçmişti, bu sinir bozucu sorun yüzünden kullanamayacak mıyım ben şimdi? Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğik başlı olan kablo da olmuyorsa başka alternatif kalmıyor gibi. PCI Express to SATA çıkışlı kartlar var. Bunlarla olabilir.

Eğik başlı olan kablo da olmuyorsa başka alternatif kalmıyor gibi. PCI Express to SATA çıkışlı kartlar var. Bunlarla olabilir.

240GB'lık bir SSD içinde gerek yok o tip şeylere. L uçlu kabloyu taktıgımda ekran kartına bayağı bir bastırmama ragmen mandalından tık diye bir ses gelmedi. Kullanılamayacak girişi oraya koymazlar. Ama nasıl yapacagımı bilemedim.

Son düzenleme:
Yapılacak şey zaten yapılmış. mATX anakartlarda benzer durumlar olabiliyor.

Hocam o anakartın Gaming modelini kullanıyorum aynı anakart sayılır bende de kartın altına denk geliyor ben taktım SATA kablosunun eğik başlıklı olan yerini ters şekilde taktım oldu sen de öyle dene.

Hocam o anakartın Gaming modelini kullanıyorum aynı anakart sayılır bende de kartın altına denk geliyor ben taktım SATA kablosunun eğik başlıklı olan yerini ters şekilde taktım oldu sen de öyle dene.

Ters şekilde nasıl takılıyor? Tek yönlü bir giriş yok mu? Yanlış hatırlamıyorsam l tipi başlıgı sadece yukarı dogru bakacak şekilde takmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı