B450M S2H R5 2600'den R7 5800X'e geçiş sonrası görüntü gelmiyor

ErcanAkyol

Centipat
Daha fazla  
Elimde B450M S2H anakart var. Ryzen 5 2600 işlemci ile BIOS Update yaptım. Ryzen 7 5800X takıyorum ancak görüntü gelmiyor sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Elimde B450M S2H anakart var. Ryzen 5 2600 işlemci ile BIOS Update yaptım. Ryzen 7 5800X takıyorum ancak görüntü gelmiyor sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
O anakart o işlemciyi taşıyamamış olabilir. Normalde görüntü alman lazım. Bios reset dene düzelecektir muhtemelen. Tek kanal bellek kullan mutlaka. Varsa pinsiz bir ekran kartı tak.

-Ek olarak gücü kesip bios pilini çıkar ve 10-12 kere açma düğmesine bas ve bekle bir iki dakika...

Arkadaşlar sorunu çözdüm ekran kartı ne hikmetse 2600 ile görüntü veriyor ancak 5800X ile vermiyor farklı ekran kartı takınca çalıştı sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sorunu çözdüm ekran kartı ne hikmetse 2600 ile görüntü veriyor ancak 5800X ile vermiyor farklı ekran kartı takınca çalıştı sistem.
Çözümü biraz daha açıklarsanız, aynı sıkıntıyı yaşayan başkaları için de yardımcı olur. Hangi ekran kartı ile denediniz de olmadı? Hangi ekran kartını takınca oldu?

Geri
Yukarı