R5 2600X + B450M S2H görüntü gelmiyor

haydar deniz

Femtopat
Öncelikle selamın aleyküm cümleten.
Arkadaşlar kendime bir sistem topladım APU bir sistem Gigabyte B450M S2H + AMD Ryzen 3400G.
Sonrasında ekran kartı aldım MSI NVIDIA 1660 Super Gaming X işlemciyle darboğaz oldu sonra elimde olan 3400 g işlemcimi satıp AMD Ryzen 2600X işlemcisini aldım.
Sonrasında taktım işlemciyi ekrana görüntü gelmedi BIOS pilini çıkarıp taktım olmadı RAM'lari tek slot muhabbetini denedim olmadı HDM ekran kartına taktım soracak olanlar için yine olmadı. Önceki işlemcimde 3400G'de yani sıkıntısızdı sonra bilgisayarcıya gittim elinde deneyebileceği bir işlemci ve sistem olmadığı için bakamadığını söyledi. sizden ricam önerebileceğiniz bir bilgisayarcı var mı bunu test edebilecek? İstanbul Anadolu yakasındayım Anadolu yakası olursa sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte anakartlarda durum nedir tam bilmiyorum ama bazı anakartlarda Ryzen 3000 serisini ve Ryzen 2000 serisini destekleyen BIOS sürümleri farklı oluyor. Ryzen 3000 serisine destek getiren bir BIOS sürümüne güncellerseniz anakart Ryzen 2000 serisini algılamıyor. Eski işlemcinizi takıp BIOS sürümünüzü eski bir tanesiyle güncellemeyi deneyin.

Gigabyte anakartlarda durum nedir tam bilmiyorum ama bazı anakartlarda Ryzen 3000 serisini ve Ryzen 2000 serisini destekleyen BIOS sürümleri farklı oluyor. Ryzen 3000 serisine destek getiren bir BIOS sürümüne güncellerseniz anakart Ryzen 2000 serisini algılamıyor. Eski işlemcinizi takıp BIOS sürümünüzü eski bir tanesiyle güncellemeyi deneyin.

Tavsiyeniz için teşekkürler deneyeceğim.
Anakart arızalı çıktı arkadaşlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı