B450M S2H sistem açılırken bip sesi çıkartıyor

Kismebaby

Kilopat
Makaleler
1
Yer
ŞANLIURFA
Daha fazla  
Merhaba, 3 gün önce işlemci soğutucusunu değiştirdim, bilgisayarı her açtığımda önce standart tek bip sesi geliyor ve daha sonra işlemci soğutucu bir anlığına duruyor. Durduğu an uzun bir bip sesi geliyor ama bilgisayarda sorun yok. RAM sorunu olduğu yazıyor internette, taktım çıkardım ama yine aynı. Sebebi ne olabilir ? (anakart: B450M S2H)

Merhaba, 3 gün önce işlemci soğutucusunu değiştirdim, bilgisayarı her açtığımda önce standart tek bip sesi geliyor ve daha sonra işlemci soğutucu bir anlığına duruyor. Durduğu an uzun bir bip sesi geliyor ama bilgisayarda sorun yok. RAM sorunu olduğu yazıyor internette, taktım çıkardım ama yine aynı. Sebebi ne olabilir ? (anakart: B450M S2H)
Aynı anakarta sahibim. Benim anakartta buzzer yok lakin açılırken cpu soğutucu fanı 1 saniyelik kapanıp açılıyor. Ama sistemde bir sorun yok.

RAM ile teması yok bağlantısını yaptığımı düşünüyorum pek zor soğutucu değil Arctic 34Duo.

Dediğiniz bip sesinin nedeni RAM veya anakart olarak gözüküyor. RAM'leri çıkarıp silgiyle hafifçe uç kısımlarını silin ve yeniden takın.

Geri
Yukarı