B450M S2H sistem kulaklıkları tanımıyor

0nurGS

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

B450M S2H Gigabyte anakarta sahip bir bilgisayarım var. Kasam da Corsair Spec Delta. Sorunum şu, bugün şokta indirime girmiş Rampage X-Jammer kulaklık aldım ve eve geldim. USB üzerinden kasada bulunan tüm girişleri denedim ama kulaklık, yürütme cihazlarında gözükmüyor. Arkadaşımda HyperX Cloud 2 var hemen onu alıp denedim o da ses aygıtı olarak gözükmüyor. Şu an adını bilmediğim acayip dandik bir Gaming kulaklık var ve onu takınca da gözükmüyor. Ses yüzde yüz yapınca çok çok az geliyor ve bağırarak mikrofonu ağzıma getirince ancak duyulabiliyor kayıtlarda.

Jak girişleri üzerinden bağladığımda üç kulaklık da çalışıyor fakat üçü de yine ses aygıtı olarak gözükmediği gibi hoparlör olarak gözüküyor. Ayrıca tatmin edici bir performans vermiyor. Özellikle Cloud 2 vermiyor çünkü gerçek performansını biliyoruz.

USB portlarım tam 6 tane ve hepsini denedim. Wi-Fi adaptörü, mousse, klavye, flash bellekler, Bluetooth adaptörü, telefon... Hepsi sorunsuz çalışıyor fakar iş kulaklıklara gelince asla görmüyor sistem. USB portu üzerinden takılınca tüm kulaklıklar hoparlör olarak gözüküyor.

Yürütme cihazlarında hep 3 seçenek var;

Hoparlör.
Monitör.
Realtek Digital Output.

Ses kartı driverımı güncellemek sorunu çözmüyor. Sizce sorun ne olabilir?

Geri
Yukarı