B450M S2H SYS_Fan girişine en fazla kaç fan takılabilir?

Daha fazla  
Meslek
Back-End Developer
Merhaba arkadaşlar.
Anakartım Gigabyte B450M S2H ve güç kaynağım Corsair VS550 80+.
Anakart üzerindeki System fan girişine ön tarafta 3, arkada 1 egzoz fan olmak üzere çoklayıcı ile 4 fan takılı. 2 adet daha egzoz fanı kasa yukarısına takacağım.
Buraya 6 fan takmak herhangi bir sorun yaratır mı? Anakartın besleyemeyeceğini falan söylüyorlar fakat bir bilgi kirliliği var.
Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün fanları anakart üzerindeki 1 porttan beslemeye kalkmayın sakın. Eğer çoklayıcınız gücü güç kaynağından doğrudan alıyorsa bir sorun yok. Lakin her portun belli bir sınırı var. Genelde bu 2-3 fana kadar destekliyor. Fazlası sorun yaratır.

O soketin belirli sınırları var tabii ki. Ancak PWM sinyalini ayrı, gücünü aldığı her farklı ayrı olan bir çoklayıcı daha makul olur.

Her fan ortalama 0.3 A desek (farklı da olabilir) bile o portlar ortalama 1-1.2A destekli oluyor. Yani sınır gibi bir şey.

Bütün fanları anakart üzerindeki 1 porttan beslemeye kalkmayın sakın. Eğer çoklayıcınız gücü güç kaynağından doğrudan alıyorsa bir sorun yok. Lakin her portun belli bir sınırı var. Genelde bu 2-3 fana kadar destekliyor. Fazlası sorun yaratır.

O soketin belirli sınırları var tabii ki. Ancak PWM sinyalini ayrı, gücünü aldığı her farklı ayrı olan bir çoklayıcı daha makul olur.

Her fan ortalama 0.3'a desek (farklı da olabilir) bile o portlar ortalama 1-1.2A destekli oluyor. Yani sınır gibi bir şey.

Anakart üzerinden kontrol etmek istiyorum. Bu yüzden gücü de anakarttan alıyor. Sanırım sinyali o soketten, gücü direk Power'dan alabileceğim çoklayıcılar mevcutmuş. Şimdi öğrendim. Böyle bir ürün için tavsiyeleriniz neler? Şu an o porta 4 fan bağlı bir sorun yaşamadım.

Burada da artılarını ve eksilerini paylaştım.

Arkadaş önermiş. İyi bir ürün.
Burada da artılarını ve eksilerini paylaştım.

Gücü SATA, sinyali anakart üstünden alıyor olması lazım. 10 adet fana kadar destek sunuyor.

Çok teşekkürler. Herkesten aynı tepki gelince sanırım direk sipariş geçeceğim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı