B450M S2H ve Corsair Spec Delta RGB fanları çalıştırma

Unknown911

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu konuda açılmış birçok konu var biliyorum ama çözemediğim için yeni konu açmak zorunda kaldım kusura bakmayın. 2 gün önce Gigabyte B450M S2H anakart ve Corsair Spec Delta RGB kasa topladım. Parçaları bilgisayarcıya toplattım. Kasa önde bulunan 3 fanı ve arkada bulunan egzoz fanını kasadan çıkan birleştiriciye bağlayarak anakarttaki SYS_FAN yazan bölüme taktı ve fanları çalıştırdı. Ancak kontrolcünün bağlı bulunduğu kabloyu anakartta takacak yer yok diyerek boşta bıraktı. Sonuç olarak fanlar çalıştı ama RGB'ler yanmadı.

Ben de araştırdım biraz. RGB kablolarının kontrolcüyü çıkararak anakartta bulunan LED_CPU yazan yere takılması gerekiyormuş. İki tarafta dört pinli ama birbirine oturtamadım bir türlü. Aradaki bağlantıyı çıkardım 4 pinli soketleri oturttum ama yine çalıştıramadım.

İki gündür uğraşıyorum. Gerçekten moralim bozuldu. Benzer bağlantıyı yapan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kontrolcünün ucunda kalın bir söket var onu direk güç kaynağından mı beslememiz lazım. Yani kontrolcüden çıkan kalın söketi güç kaynağına bağlayacak bir adaptöre mi ihtiyacım var? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı