B450M S2H ve Corsair Spec Delta RGB fanları çalıştırma

Unknown911

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu konuda açılmış birçok konu var biliyorum ama çözemediğim için yeni konu açmak zorunda kaldım kusura bakmayın. 2 gün önce Gigabyte B450M S2H anakart ve Corsair Spec Delta RGB kasa topladım. Parçaları bilgisayarcıya toplattım. Kasa önde bulunan 3 fanı ve arkada bulunan egzoz fanını kasadan çıkan birleştiriciye bağlayarak anakarttaki SYS_FAN yazan bölüme taktı ve fanları çalıştırdı. Ancak kontrolcünün bağlı bulunduğu kabloyu anakartta takacak yer yok diyerek boşta bıraktı. Sonuç olarak fanlar çalıştı ama RGB'ler yanmadı.

Ben de araştırdım biraz. RGB kablolarının kontrolcüyü çıkararak anakartta bulunan LED_CPU yazan yere takılması gerekiyormuş. İki tarafta dört pinli ama birbirine oturtamadım bir türlü. Aradaki bağlantıyı çıkardım 4 pinli soketleri oturttum ama yine çalıştıramadım.

İki gündür uğraşıyorum. Gerçekten moralim bozuldu. Benzer bağlantıyı yapan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anakarta bağlamayın, kontrolcüsü üzerinden kontrol edin. Gigabyte'ın programı sadece 7 sabit renge izin veriyor hiçbir animasyon yok.
Anakart üzerinden kontrol edeceğim derseniz de aşağıda gösterdiğim yere aşağıdaki videoda gösterildiği şekilde bağlamanız gerek.
1592639355264.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam anakarta bağlamayın, kontrolcüsü üzerinden kontrol edin. Gigabyte'ın programı sadece 7 sabit renge izin veriyor hiçbir animasyon yok.
Anakart üzerinden kontrol edeceğim derseniz de aşağıda gösterdiğim yere aşağıdaki videoda gösterildiği şekilde bağlamanız gerek.
Eki Görüntüle 596214
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bende Msi A320M-A PRO var bende de bu giriş var mı? Bende kontrol etmek istiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim, RGB’ler çalışıyor ama hep aynı renk sıkıldım artık😁

7 renk desteği fanlar için de geçerli hocam. Kuzenime topladık aylardır kullanıyor.

Forum'da pinleri yakan bile olmuştu. Sizin attığınız video da giriş rgb girişi s2h da olan ise led girişi olarak görünüyor. Kaldı ki konu sahibi arkadaş oturtamamış. Bana kalırsa kasanın kendi kontrolcüsü varsa eğer oradan kullanması daha sağlıklık. 7 renk kullanmışsın yada kullanmamışsın çok bir farkı yok.

Forum'da pinleri yakan bile olmuştu. Sizin attığınız video da giriş rgb girişi s2h da olan ise led girişi olarak görünüyor. Kaldı ki konu sahibi arkadaş oturtamamış. Bana kalırsa kasanın kendi kontrolcüsü varsa eğer oradan kullanması daha sağlıklık. 7 renk kullanmışsın yada kullanmamışsın çok bir farkı yok.
Gayet RGB destekli olarak satılıyordu anakart birkaç ay önce, galiba özelliklerinde düşüşe gitmişler. Ben de kontrolcüden kullanma taraftarıyım çünkü hiçbir animasyon mevcut değil anakartın sunduğu programda.

Gayet RGB destekli olarak satılıyordu anakart birkaç ay önce, galiba özelliklerinde düşüşe gitmişler. Ben de kontrolcüden kullanma taraftarıyım çünkü hiçbir animasyon mevcut değil anakartın sunduğu programda.

Aynen öyle. Ben aldığımda anakartta RGB vurgusu bile yoktu. Şu an kasamdaki tüm fanları kontrolcü ve kumanda üzerinden kontrol ediyorum. Anakartta neymiş. Yok böyle bir rahatlık :D :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen öyle. Ben aldığımda anakartta RGB vurgusu bile yoktu. Şu an kasamdaki tüm fanları kontrolcü ve kumanda üzerinden kontrol ediyorum. Anakartta neymiş. Yok böyle bir rahatlık :D :D
Nasıl bir kontrolcü hocam? Linkini atabilir misiniz? Birde modları paylaşabilir misiniz? Sıkıldım artık hep aynı renkler dönüyor

Geri
Yukarı