B450M S2H ve fan çoklayıcı ile hız kontrol edilebilir mi?

Techman

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Gigabyte B450M S2H anakartım var. Kasamda 4 adet RGB fan var fakat kasanın arkasında bir huba bağlı oldukları için bu fanların hızını App Center'dan kontrol edemiyorum. Bir fan çoklayıcı alıp çoklayıcıyı SYS_FAN'e taksam ve çoklayıcıya fanları bağlasam fan hızlarını kontrol edebilir miyim? RGB'nin çalışıp çalışmaması önemli değil. Ayrıca pek anlamıyorum bu olaydan. Uygun fiyatlı 4 fan bağlayabileceğim bir çoklayıcı tavsiye edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. Biraz zam gelmiş. Bunu alabilirsiniz. Akasa olan vardı. Fakat bulamadım.
96 TL çok pahalanmış. Bunada bakabilirsin.

Hocam, bir süredir yoktum. Geldim piyasa uçmuş. 😂

Evet hocam. Biraz zam gelmiş. Bunu alabilirsiniz. Akasa olan vardı. Fakat bulamadım.

Hocam güzel gözüküyor bu ürün hoşuma gitti. Sanırım SYS_FAN'a ve PSU'a bağlayacağım uçları. 5 tane fan soketi varmış ileride 1 fan daha istersem takabilirim. Konuyu açarken bu işi 15-20 TL'ye çözerim diye gelmişti yanılmışım 😓

Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum. Ben kasanın RGB'sini kapatıp öyle kullanıyorum benim için önemli değil. Ama şu da bir gerçek RGB sattırıyor, yani ileride kasayı satmak istesem RGB daha cazip gelir insanlara. Bu çoklayıcıyla RGB çalışır mı yoksa eski Hub'ı saklayıp satacağım zaman Hub'la mı satayım.

Hocam, bu kabloda RGB yok. Hub bir köşede kalsın.

Geri
Yukarı