B450M S2H Windows 11 Secure Boot açıldıktan sonra görüntü gelmiyor

YMete61

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Valorant için Secure Boot açtım BIOS'tan CSM disabled yaptım. Sonra yeniden başlattım ve bir daha ekran gelmedi, hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Sinyal yok diyor, sonra öyle siyah ekran kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte anakart kullanıyorsanız Recep hocanın bahsettiği sorun olabilir. Emin değilim.

Screenshot_2021-11-02-00-17-44.png

Bu sorunu ben de yaşadım, tüm parçaları söktüm onboarddan bile denedim bir türlü olmadı, pili söktüm olmadı. Ekran kartını tekrar taktım ve kendi kendine çalıştı. Şuan secure boot açık son sürüm BIOS ve sıkıntı yok. Nasıl çözüldü bilemiyorum.

Hocam BIOS'u sıfırlamak istiyorsan CMOS pinlerine aynı anda bir tornavida yardımı ile dokunman lazım. Yalnız önemli nokta 4 pine de aynı anda temas etmen lazım. Bu şekilde BIOS'a reset atmış olursun. Maalesef BIOS pilini çıkarıp takmak hiçbir işe yaramıyor.

Hocam BIOS'u sıfırlamak istiyorsan CMOS pinlerine aynı anda bir tornavida yardımı ile dokunman lazım. Yalnız önemli nokta 4 pine de aynı anda temas etmen lazım. Bu şekilde BIOS'a reset atmış olursun. Maalesef BIOS pilini çıkarıp takmak hiçbir işe yaramıyor.
BIOS pilini çıkarıp takmakla CMOS pinlerine değdirmek aynı şey. Hatta CMOS'la açılmayan bir sistemin BIOS pilini söküp takmasıyla açıldığına şahit oldum. BIOS pili en garanti BIOS sıfırlama yöntemi o yüzden. CMOS'un artısı pratik olması.

Bu arada CMOS 4 pin değil 2 pin olur. Alttaki 2'si CMOS, üstteki farklı bir şey.

img_20191104_191603-jpg.455826

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı