B450M S2H Windows 11 Secure Boot açıldıktan sonra görüntü gelmiyor

YMete61

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Valorant için Secure Boot açtım BIOS'tan CSM disabled yaptım. Sonra yeniden başlattım ve bir daha ekran gelmedi, hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Sinyal yok diyor, sonra öyle siyah ekran kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkarıp takmakla CMOS pinlerine değdirmek aynı şey. Hatta CMOS'la açılmayan bir sistemin BIOS pilini söküp takmasıyla açıldığına şahit oldum. BIOS pili en garanti BIOS sıfırlama yöntemi o yüzden. CMOS'un artısı pratik olması.

Bu arada CMOS 4 pin değil 2 pin olur. Alttaki 2'si CMOS, üstteki farklı bir şey.

img_20191104_191603-jpg.455826
Ne yaptıysak olmadı hepsini denedim görüntü gelmiyor ve birçok kişi aynı durumdan muzdarip

Ne yaptıysak olmadı hepsini denedim görüntü gelmiyor ve birçok kişi aynı durumdan muzdarip.
Ekran kartını söküp tekrar takmayı denedin mi? Bir arkadaşta daha aynısı oldu, ekran kartını sök çıkar yaptığında hem Secure Boot Enabled olmuştu hem de görüntü gelmişti ilginç bir şekilde.

BIOS pilini çıkarıp takmakla CMOS pinlerine değdirmek aynı şey. Hatta CMOS'la açılmayan bir sistemin BIOS pilini söküp takmasıyla açıldığına şahit oldum. BIOS pili en garanti BIOS sıfırlama yöntemi o yüzden. CMOS'un artısı pratik olması.

Bu arada CMOS 4 pin değil 2 pin olur. Alttaki 2'si CMOS, üstteki farklı bir şey.

img_20191104_191603-jpg.455826
1. Bu dediğiniz şey her anakartta geçerli değil.
2. CMOS pini bende nedense 4 tane ve tümleşik şekilde gözüküyor. Bende öyle olduğu için 4 dedim.
3. Daha 15 gün önce BIOS'u BIOS pilini söküp birkaç dakika bekleyip taktıktan sonra bile resetleyemedim.
4. Pratik veya değil fakat pilin işe yaramadığı taktirde CMOS kesin çözüm sunuyor.
2. CMOS pini bende nedense 4 tane ve tümleşik şekilde gözüküyor. Bende öyle olduğu için 4 dedim.
3. Daha 15 gün önce BIOS'u BIOS pilini söküp birkaç dakika bekleyip taktıktan sonra bile resetleyemedim.
4. Pratik veya değil fakat pilin işe yaramadığı taktirde CMOS kesin çözüm sunuyor.
Görselde de göründüğü üzere ben oraya 4 olarak tecrübe ettim ve böyle aktardım.

Dosya Ekleri

• 01599dad_5.png
    01599dad_5.png
    240,7 KB · Görüntüleme: 175

Görselde de göründüğü üzere ben oraya 4 olarak tecrübe ettim ve böyle aktardım.
O gösterdiğiniz yere dördüne birden aynı anda dokunduracak mıyız

Geri
Yukarı