B460 anakart hala alınır mı?

Eğer kasanın hava akışı iyiyse soğutucu masrafı çıkmaz. Ben 1 sene kullandım Ryzen 5 3600 stok soğutucusuyla. İşlemciye undervolt yapmaz kendi haline bırakırsan evet ısınıyor. Ama güzel bir undervolt ile 65 dereceyi geçmiyordu bende. Bir süre soğutucusuz idare edersin o sorun değil.

Intel sistemde en iyi anakartı da alsan 10. ve 11. nesil işlemciler kullanabilirsin en fazla. Zaten 10. nesil ile 11. nesil Intel işlemciler arasında öyle büyük performans farkları yok. B560 anakart alsan maliyetin daha çok artacak. B560 anakartlar pahalı. O yüzden Intel tarafında anakart için bütçe arttırma seçeneğini ele bence. 11.11 indirimlerini de bekleyebilirsin. Ryzen 5 3600 işlemcide indirim olursa alırsın direk. Zaten anakartın RAM'in de var o yüzden sorun yaşamazsın. İleride de 5000 serisine upgrade etme imkanın da olur.
Tamam hocam değerli yorumların için teşekkür ederim. Peki Msi b460m bazooka nasıldır?

Hocam aşağı yukarı aynı fiyattalar yoksa almazdım o zaman alınabilir diyorsun

Evet alınabilir. 110 TL fark varmış arada şimdi baktım. Biraz daha bekleyin indirimler bu akşam başlıyor. Belki Ryzen'ler indirime girerse hiç Intel'e geçmene gerek kalmadan AMD sistem kurabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı