B460M PRO-VDH i5 10600K OC yapılabilir mi?

fingolfinx

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
H410m ve i5 10400f ile cayır cayır yaptığıma göre sen her türlü yaparsın. Sadece RAM için sınır var o da CL düşürerek kapatılıyor ben 3000 CL 16 belleği 2666 CL 12 yaptım bence orijinal XMP ayarından iyi oldu.

nasıl yapabilirim hocam bi rehber filan önerebilirmisiniz
Diğer overclocklardan farkı yok. Söyleyerek tarif edilecek bir şey değil youtube'dan bakman lazım. Birkaç tüyo vereyim. Voltajı başta yüksek tut ayarladıktan sonra voltajı yavaş yavaş indirirsin. Mesela ben DRAM volt 1.6 girdim 1.35'e kadar düşürdüm ayarladıktan sonra aynı şekilde core volt'u da +0.3 ile başlat. Turbo, eist, spead spectrum, opache control kapat.
?

Diğer overclocklardan farkı yok. Söyleyerek tarif edilecek bir şey değil youtube'dan bakman lazım. Birkaç tüyo vereyim. Voltajı başta yüksek tut ayarladıktan sonra voltajı yavaş yavaş indirirsin. Mesela ben DRAM volt 1.6 girdim 1.35'e kadar düşürdüm ayarladıktan sonra aynı şekilde core volt'u da +0.3 ile başlat. Turbo, eist, spead spectrum, opache control kapat.

?

Ben voltaj ayarıyla oynayınca "Memory Clock Fail" deyip ayarları sıfırlıyor. Çözemedim bir türlü. B460M-A Pro..

Yeni konular

Geri
Yukarı