B550-A Pro ve GTX 1660 Ti OC ile uyumlu işlemci tavsiyesi

maviplanet

Hectopat
Başlıkta da bahsettiğim MSI B550-A Pro anakartım ve ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti OC ekran kartım var. İşlemcim arıza yaptı. Tamircim yenilemem gerektiğini söyledi.

Sizden ricam ana kartım ile tam uyumlu ve ekran kartı ile de darboğaz yapmayacak bir işlemci tavsiyesi istiyorum. Daha önce bu darboğaz sorununu yaşadığım için sipariş etmeden evvel size danışmak istedim.

Başlıkta da bahsettiğim MSI B550-A Pro anakartım ve ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti OC ekran kartım var. İşlemcim arıza yaptı. Tamircim yenilemem gerektiğini söyledi.

Sizden ricam ana kartım ile tam uyumlu ve ekran kartı ile de darboğaz yapmayacak bir işlemci tavsiyesi istiyorum. Daha önce bu darboğaz sorununu yaşadığım için sipariş etmeden evvel size danışmak istedim.

Bütçe belirtmemişsiniz fakat sanırım alacağınız en mantıklı işlemci R5 5600 olacaktır. Bütçeniz genişse 5800x3D’de bakılabilir.

Önceliğim bütçeden önce, darboğaz oluşmaması. Tabii ki para sınırsız değil ama attığım taş önce yerine ulaşın istiyorum. Bilgisayarda çoğunlukla WoT ve CS:GO tarzı Online oyunlar oynuyoruz. Bize yeterli performansı versin yeterli.

Amazon.com.tr

Bu ürün yeterli ve darboğaz oluşturmaz değil mi?

Önceliğim bütçeden önce, darboğaz oluşmaması. Tabii ki para sınırsız değil ama attığım taş önce yerine ulaşın istiyorum. Bilgisayarda çoğunlukla WoT ve CS:GO tarzı Online oyunlar oynuyoruz. Bize yeterli performansı versin yeterli.

Amazon.com.tr

Gereksiz bir ürün. Hem PCIe 3.0 destkeliyor yalnızca hem de hiç kullanmayacağın dahili grafiğe sahip.

Ryzen 5600 al, bundan her açıdan iyi.

Amazon.com.tr

Darboğaz oluşturmaz. İleriye dönük bir işlemci almanız sizin yararınıza olur ama.

Gereksiz bir ürün. Hem PCI-e 3.0 destkeliyor yalnızca hem de hiç kullanmayacağın dahili grafiğe sahip.

Ryzen 5600 al, bundan her açıdan iyi.

R 5 5600'deki Gnin ne olduğunu bilmeden bunu alayim mi diye sordum. O ürünü seçmemdeki yegane sebep anazon un satıcı olması. Garanti için. Hani rastgele satıcılar çoğu zaman fatura yollamamak için 40 takla atıyorlar.

R 5 5600'deki Gnin ne olduğunu bilmeden bunu alayim mi diye sordum. O ürünü seçmemdeki yegane sebep anazon un satıcı olması. Garanti için. Hani rastgele satıcılar çoğu zaman fatura yollamamak için 40 takla atıyorlar.

G normalde dahili grafiği ifade etse de mimarileri tamamen farklı, 5600G zayıf bir model düz 5600'ün yanında. Faturayı da kafaya takma şimdi fatura için de gidip bir alt seviye ürün alınmaz.

Geri
Yukarı