B550 Aorus Pro USB header 2.0 çoklayıcı

Lightning Node Core cihazı uzerine ayni cins fanlari kullanmam gerektigini söylemişlerdi. Kasa önündeki fanlar ile aldigim LL120 fanlar birbiri ile uyuşmadıgı için bende 2. kontrolcuyu aldim, bu kez de anakartimda 2X USB 2.0 girisi var ve benim sıvı sogutmamı da USB 2.0 girisinden sokmam lazim. Henuz sivi sogutmayida kutudan cikarmadim ve ondaki 2X fanida 1 adet kontrolcuye takmam gerekiyor. O kontrolcude yarin elime gelecek ve sivi sogutma ule egzoz fanini o kontrolcuye baglayacagim. Sizce direk commander Pro mu almalıyım ?

Siz ne yapmamı önerirsiniz peki bu durumda, bir de commander proya da hepsini ayni cins fan kullanmam gerekecekse iyice isler karisacak cunku. Forumda epey konu açtım bu Corsair fan ve ekosistemi ile alakali ama kimse kullanmıyor sanirsam ki Corsair ürünlerini.

Biraz maddiyatı aşan sistemler oluyor maalesef.

Size tavsiyem NZXT çoklayıcıyı önce açmadan dediğim gibi kasa arkasındaki Corsair'in Hub'a 6 tane takıp bir USB 2.0, pompayı da diğer 2.0 yapabilirsiniz. Bu olur ise NZXT'yi iade edebilirsiniz.

Eğer çalışmaz ise ikinci Corsair'in Hub'ı takıp NZXT çoklayıcıyı takarsiniz.

Corsair RGB fan LED Hub kontrolcüsünde USB 2.0 girişi olduğundan emin değilim ama yok gibi ve sadece commander Pro ile bağlanıyor sanırım ve bu da bana zorla commander Pro aldirmaya itebilir.

Evet dediğiniz gibi imiş.

RGB fan Hub'dan USB değil LED girişi çıkıyormuş. O da Core Pro'ya.

images (31).jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı