B550 Aorus Pro USB header 2.0 çoklayıcı

Ahmet AA

Hectopat
B550 Aorus Pro anakart ve Corsair sıvı soğutucuyu beraber kullanacağım bir sistem topladım. Kasa olarak da Corsair 4000X kullaniyorum ve önünde 3X Corsair fan var bunlar bir kontrolcüye bağli ve bende egzoz fani için Node Hub cihazi aldim 2 ayri kontrolcüm oldu ve ayni zamanda sivi sogutma girişi için de bir USB header girisini sayarsak 3X USB header 2.0 girişine ihtiyacım var. Hangi çoklayiciyi almam gerekiyor veya hangi yolu izlemem gerekiyor cevaplariniz için şimdiden teşekkür ederim.
4000X'deki RGB kontrolcü ile Corsair LL120 fan ve H110i fanları kontrol edilir mi?

Bu konudan daha detayli fikir edinebilirsiniz.

Aradığınız ürünün adı "NZXT Internal USB Hub" olarak geçiyor. Yani benim bulabildiğim buydu, ama ülkede bulunmaz hint kumaşı gibi birşey. Geçen yıl forumlarda araya araya 1 adet ikinci el bulup almıştım.

1 header giriyorsunuz, 3 header ve 2 usb çıkış alıyorsunuz. Kullanışlı bir cihaz.

Internal-USB-Hub-Install_Manta.jpg

Aksam stoktaydi şu an almaya girdim bitmis QP Bilişim'de, acaba 2. el olarak satacak var midir forumda.

Bir diğer seçenek olarak şu tarz ürünler mevcut, ama ülke sınırları içerisinde temin etmek sıkıntılı olabilir. Vaktiniz varsa yurtdışından sipariş verin derim.

Kasanın üstündeki kontrolcüye diğer Corsair cihazları da bağlayarak 2 USB 2.0 portuyla halledilebilir gibi.

NZXT Hub sırf bunun için biraz abartı olur gibi.

Cevabınız için teşekkür ederim. Amazon üzerinden sipariş ettim ve evet dediğiniz gibi biraz fazla oldu ama garanti bir devre almak istedim. Eğer Türkiye sınırları içerisinde bu kadar basit bir ürün olsaydı mutlaka alırdım, akıl almaz bir durum bu bence resmen Türkiye'de ufacık bir USB header çoklayıcı yok.

Maalesef artık siparişimi verdim :(

USB çoklayıcı aldınız mı?

Corsair RGB Fan Led Hub
Bu ürünü aldım ve bir de NZXT ınternal USB Hub sipariş verdim bir de kasada kontrolcü geliyor 4000X kasasında.

Size bir şey sormak istiyorum. Sinerji üzerinden aldığım ürünün USB 2.0 girişi var mı yani yoksa NZXT ürününü iptal edeceğim eğer varsa sorun yok. Sizce nasıl bir kombinasyon yapmam gerekiyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
USB 2.0 görünüyor.

Şimdi toplamı hesaplayalım.

Kasanizdaki kontrolcüde 6 yer var ve bu size yetmiyor mu? 3 adet RGB kasa fanı, bir adet LL fan ve 2 fan radyatör RGB fanı. Pompa da diğer USB 2.0'a bağlanmıyor mu?

2 Tane kontrolcüm oldu, lakin her kontrolcüde aynı tip fan kullanmam gerektiğini öğrendim. Şimdi kasa kapalı bir sekilde arkadasımda, bende de 1 adet yarın elıme ulaşacak RGB USB kontrolcu olacak Corsair'in. Şimdi ben bu 2 adet kontrolcünün giriş ve çıkışlarını bilmiyorum görmediğim için ve sistemi de cuma günü kurmam gerekıyor çalıştıgım için izin alabildiğim tek gün cuma oldu. Sistemi kurarken bir eksiğim olsun istemıyorum. Duruma göre Corsair commander Pro bile alabilirim. 6 tane fanı birbirine ve aynı zamanda anakarta iCUE yazılımı uzerınden kontrol edilecek şekilde en kolay nasıl bağlayabilirim?

Geri
Yukarı