B550-F sisteme AMD İşlemci Önerisi

Bütçe
6000₺
2x8 olanlar 1200 TL zaten.
2x8 CL16 değerine sahip 3600mhz hangi ram var hocam o fiyata?

Bu belleklerin size bir getirisi olmaz. Anakartta 4 slot var diye Quad Channel desteklemez çoğu anakart. Ayrıca 5600X veya 5600'de de Quad Channel desteği yok. DDR5 sistemler varken 5K eski sisteme vermek mantıksız. 3K'ya çok iyi çift kanal RAM alabilirsiniz 16 GB tarafında. 32 GB evet belki daha fazla uygulama çalıştırır ancak dörtlü kanal performansını anakart+işlemci desteklemiyorsa performans göstermez ve aldığınızla kalırsınız. Eğer böyle bir şey yapmak istiyorsanız Quad channel destekleyen işlemci+anakart kombinasyonuna sahip olmalısınız.

Eki Görüntüle 1396800

Eğer bütçeniz buysa RAM'den kısıp, RAM'in Mhz yükseltip 5700X gibi bir işlemci alarak daha fazla performans elde edebilirsiniz.

32 GB dual channel alternatifi:

Quad channel desteklemediğini ve Dual channel olarak çalışacaklarını biliyorum hocam, bunu kontrol ettim almadan önce. 32GB'a yükseltmemin sebebi biraz da hem iş, hem oyun hem de günlük kullanım için kullanacak olmam. Bana göre makul olan bir indirimi de kaçırmak istemedim açıkcası RAM tarafında. İşlemci tarafında da 5700X'i takibe aldım. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim tekrar. 🙏

3600 bende kullanıyorum. PUBG'de değil daha hiç bir oyunda drop yemişliğim yok.

Sen bu dropun kaynağını bul önce. Madem ekstra paran var 5600 yükselt. Diğerleri alınacak işlemciler değil listelediklerin.
Sisteminiz nedir hocam?

Quad channel desteklemediğini ve Dual channel olarak çalışacaklarını biliyorum hocam, bunu kontrol ettim almadan önce. 32GB'a yükseltmemin sebebi biraz da hem iş, hem oyun hem de günlük kullanım için kullanacak olmam. Bana göre makul olan bir indirimi de kaçırmak istemedim açıkcası RAM tarafında. İşlemci tarafında da 5700X'i takibe aldım. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim tekrar. 🙏

Sisteminiz nedir hocam?
Rica ederim, o zaman 2x16 alırsanız daha fazla performans verir. Dün akşam attığım 16x2 RAM stoklarda vardı ancak sabah bitmiş. Sizin attığınız RAM'lerden daha ucuzdu. Tabi aldıysanız yapacak bir şey yok, hayırlı olsun.

Sisteminiz nedir hocam?
b450 tomahawk,
cl 16 3600 2x8 gskill,
r5 3600 @4.2ghz tüm çekirdekler,
rx 5600xt msi mesh oc 6gb,
vs 650w corsair,
ID cooling SE 224 XT 120mm soğutucu.

2x8 CL16 değerine sahip 3600MHz hangi RAM var hocam o fiyata?

CL16 olması için 1600TL daha fazla vermeyi mantıklı bulmuyor iseniz bu var. Ayrıca kendi RAM'lerinizi değiştirmeye hiç gerek yoktu.

CL16 olması için 1600TL daha fazla vermeyi mantıklı bulmuyor iseniz bu var. Ayrıca kendi RAM'lerinizi değiştirmeye hiç gerek yoktu.
Bu model Single Kit hocam. Upgrade sebebimi yukarıdaki mesajlarımda da belirtmiştim. Teşekkür ederim yorumlarınız için. 🙏

Hocam dalga mı geçiyorsunuz? 2 tane alınca 16 oluyor.
Attığınız RAM Single Kit. 2 tane alınca 16GB olması ile ne alakası var bunun? Bir de bana kızmışsınız dalga mı geçiyorsunuz diye. 2 tane alsam Dual olarak sorunsuz çalışır elbet ama konumuz bu değil. Aynı marka model bile olsa RAM'lerin çiplerinin farklı olma durumundan dolayı sorun yaşayan birden fazla insanın konularına/mesajlarına denk geldim yabancı forumlarda, bu yüzden de direkt Single Kit düşünmüyorum. Zaten yukarıdaki mesajımda da belirtmişim aldığım RAM'leri ve sebebini, hemen akabinde de mesajınızı alıntılayıp yine de size teşekkür etmişim. Asıl siz mi dalga geçiyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı