B550 Gaming Edge Wi-Fi boot ışığı yanıyor

• Konuyu başlatan Jacey
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 604

Jacey

Decapat
Daha fazla  
Parçaları daha yeni birleştirdim. Monitörü henüz takmadım. Şu an için bu şekilde ışık yanık duruyor. Windows olmadığı için mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
@Sir Benjamin hocam sistem kurulu olmadığı için olabilir mi?

Dosya Ekleri

• A1EAD9AB-85DA-47E7-8198-80F5B726EF34.jpeg
    A1EAD9AB-85DA-47E7-8198-80F5B726EF34.jpeg
    125,5 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Sistem boot edecek bir şey bulamadığı için yanıyor anladığım kadarı ile, sistem diskini BIOS'tan birinci sıraya alıp (eğer birden fazla depolama birimin varsa) OS kur. Sonrasında boot LED'inin yanmaması lazım.

Hocam bir tane Samsung 980 var bir tane de Corsair MP510 Birisine sistemi kuracağım. Şimdi Rufus ile flaş belleğe windows 10 yazdırdım technopat'tan indiripte. Onu direkt takınca anakart tanıyacak sanırım. Bu işlem çok uzun sürüyor mu bilgin var mı?

Hocam bir tane Samsung 980 var bir tane de Corsair MP510 birisine sistemi kuracağım. Şimdi Rufus ile flash belleğe Windows 10 yazdırdım Technopat'tan indirip de. Onu direkt takınca anakart tanıyacak sanırım. Bu işlem çok uzun sürüyor mu bilgin var mı?

Anakarttaki (garanti olsun diye) USB 2.0 portlarından birine takacaksın, sonrasında F11 tuşuna (MSI'da boot menüsünü açar) art arda basıp boot menüsünü açacaksın ve USB belleği seçeceksin.

Kurulum ekranına geldiğinde zaten Technopat'ta da pek çok videosu olduğu üzere ilerleyeceksin. Disk seçim ekranında iki SSD'den birini (okuma yazma hangisinde daha hızlı ise) seçip ilerleyeceksin.

Yarım saat falan sürecektir SSD'lere baktığımda, benim A2000 ile 45 dakika sürdü.

Tamamdır hocam teşekkür ederim. Burada şöyle bir yer daha var buna takmam gerekiyor zannedersem.
85A60E0F-5BCA-44BD-A158-89C1A072F6F3.jpeg

Sol en üst çerçeve içine alınmış.

İşaretli olan USB çıkışı BIOS Flashback için. Benim önerim, elindeki USB'de destekli ise 3.2 Gen2 çıkışına takman. Kırmızı olan.

İşaretli olan USB çıkışı BIOS Flashback için. Benim önerim, elindeki USB'de destekli ise 3.2 Gen2 çıkışına takman. Kırmızı olan.
Yok hocam değildir çünkü 2017 yılında monster'dan laptop alırken vermişlerdi içerisinde driverlar falan duruyor. Sanırım usb 2.0 üzerinden kuracağım. Hızdan başka fark eden bir şey olur mu?

Hayır, hız dışında aman aman bir etki yaratmaz.
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim yardımınız için. Bilgisayarda 3-4 tane led var ya hocam dram, cpu, vga ve boot diye. Açma tuşuna basınca sırasıyla bunlar yanıp sönüyor boot takılı kalıyor sadece. Diğerlerinin öyle olması normal çalışıyor anlamına geliyor değil mi? Bir de Windows 10'u buradan indirdim. Bu Torrent üzerinden falan indirilen virüslü programlar gibi değildir değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı