B550 Tomahawk BIOS güncelleme hatası CPU hata ışığı yanıyor

Hamza Terzi

Kilopat
Daha fazla  
B550 Tomahawk cihazımın BIOS güncelleme yaparken hatalı işlem yaptım, USB'yi yanlış yere takmışım. Anakarttaki BIOS güncelleme tuşuna bastım, CPU arıza ışığı yandı ve PC'de görüntü gelmemekte. Flashı takmam gereken yeri buldum ve oraya taktım. Yanıp sönerek yüklenecek olan ışık şu an hiç sönmüyor. Ne yapacağımı bilemedim. Update yaparken zarara mı girdik? Flash içindeki dosyayı da düzenledim aslında, MSI.ROM şeklinde kaydettim. Dediğim gibi BIOS'a girebildim ama oradan da beceremedim.
CPU hata ışığı ve arkadaki BIOS buton ışığı hiç sönmüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20200927_110104.jpg
    IMG_20200927_110104.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 105
USB'yi takmanız gereken yere takıp, tekrardan işlem yapın.

5 Saniye falan yanıp sönüyor tekrar sabitleniyor.
Bu arada FAT32 seçtiğim ekranda altta 16Bit seçiliydi onu 8000'li bir sayıya çektim parçacık la ilgili acaba o mu bir etki uyandırabilir.

Dosya Ekleri

• IMG_20200927_124058.jpg
    IMG_20200927_124058.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 79
B550 Tomahawk cihazımın BIOS güncelleme yaparken hatalı işlem yaptım, USB'yi yanlış yere takmışım. Anakarttaki BIOS güncelleme tuşuna bastım, CPU arıza ışığı yandı ve PC'de görüntü gelmemekte. Flashı takmam gereken yeri buldum ve oraya taktım. Yanıp sönerek yüklenecek olan ışık şu an hiç sönmüyor. Ne yapacağımı bilemedim. Update yaparken zarara mı girdik? Flash içindeki dosyayı da düzenledim aslında, MSI.ROM şeklinde kaydettim. Dediğim gibi BIOS'a girebildim ama oradan da beceremedim.
CPU hata ışığı ve arkadaki BIOS buton ışığı hiç sönmüyor.
MSI Dragon Center üzerinden yapamaya çalıştıysanız eğer anakart üstündeki bios pilini çıkartıp tekrardan takın. Aynı anakartı kullanıyorum, bu sorunla karşılaştım ve böyle düzeltebildim. Konu açtığımda geri dönüş yapılmadı o yüzden yaptığım işlemin doğrulu kesindir diyemeyeceğim lakin ben böyle çözüm bulmuştum yaklaşık 3-4 hafta önce ve şuan sorunsuz kullanıyorum.

MSI Dragon Center üzerinden yapamaya çalıştıysanız eğer anakart üstündeki BIOS pilini çıkartıp tekrardan takın. Aynı anakartı kullanıyorum, bu sorunla karşılaştım ve böyle düzeltebildim. Konu açtığımda geri dönüş yapılmadı o yüzden yaptığım işlemin doğrulu kesindir diyemeyeceğim lakin ben böyle çözüm bulmuştum yaklaşık 3-4 hafta önce ve şu an sorunsuz kullanıyorum.

Butondan yapmaya çalıştım Dragon Center'dan yapsaydım keşke o tuş yardımıyla BIOS'a girebildim fakat anlamadım acaba flasha attığım dosyayla mı alakalı.

Butondan yapmaya çalıştım Dragon Center'dan yapsaydım keşke o tuş yardımıyla BIOS'a girebildim fakat anlamadım acaba flasha attığım dosyayla mı alakalı.
Ben uygulama yüzünden sorun yaşamıştım. Yaşadığım olayı kısaca özetleyeyim size, DragonCenter üzerinden BIOS update başlattım, bilgisayar kendini başlattı ve PC Fanları %100 devirde dönmeye başladı, hiçbir şekilde monitöre görüntü gelmedi. Uzun bekleyiş sonrası bilgisayarı kapattım, araştırdım geri dönüş olmayınca bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bios pilini çıkartıp resetledim ve böyle çözümleyebildim.

Umarım sorununuzdan anlayan birisi çıkar, geçmiş olsun.

Ben uygulama yüzünden sorun yaşamıştım. Yaşadığım olayı kısaca özetleyeyim size, dragoncenter üzerinden BIOS Update başlattım, bilgisayar kendini başlattı ve PC fanları %100 devirde dönmeye başladı, hiçbir şekilde monitöre görüntü gelmedi. Uzun bekleyiş sonrası bilgisayarı kapattım, araştırdım geri dönüş olmayınca bir arkadaşın tavsiyesi üzerine BIOS pilini çıkartıp resetledim ve böyle çözümleyebildim.

Umarım sorununuzdan anlayan birisi çıkar, geçmiş olsun.

Çok sağ olun BIOS pilini çıkarıp taksam bende düzelir mi acaba?

Çok sağ olun BIOS pilini çıkarıp taksam bende düzelir mi acaba?
Bu konuda bir şey diyebilecek kadar bilgili değilim. Aynı anakartı kullandığımız için, bende yaşadığım problemi belirtmek istedim. Bunun için anlayan birinden yardım almanız daha iyi olacaktır.

BIOS pilini çıkarıp taktım değişen bir şey olmadı bilgi sahibi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
BIOS pilini çıkarıp taktım değişen bir şey olmadı bilgi sahibi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Normal BIOS ekranı ve bu ekrana giriş yapabiliyorum kasti olarak olmasa da giriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20200927_110032.jpg
    IMG_20200927_110032.jpg
    57,7 KB · Görüntüleme: 67

Normal BIOS ekranı ve bu ekrana giriş yapabiliyorum kasti olarak olmasa da giriyor.

Hocam sorunu nasıl çözdünüz? B350 PC Mate BIOS güncellerken güncelleme bitti ama tekrar açılmadan CPU ışığı yandı. Şu an hiç görüntü alamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı