B550A anakartta DRAM ışığı yanma sebebi nedir?

Yagi21

Centipat
Daha fazla  
Yeni sistem kurdum B550A anakart Trident Z Neo 32 GB 3666MHz yarım saat önce açmaya çalıştım DRAM ışığı yanıyor sistem açılmıyor.
Diğer sistemdeki XPG'nin D50 3200MHz 8x2 RAM'lerini taktım herhangi bir sorun olmadan açıldı.
Diğer sistemede Trident Z'leri taktım diğer PC'de açıldı.
Yeni sisteme tekrar Tridentz'leri taktım yine DRAM hatası alıyorum. Hiçbir şey anlamadım.

Yeni sistem kurdum B550A anakart Trident Z Neo 32 GB 3666MHz yarım saat önce açmaya çalıştım DRAM ışığı yanıyor sistem açılmıyor.
Diğer sistemdeki XPG'nin D50 3200MHz 8x2 RAM'lerini taktım herhangi bir sorun olmadan açıldı.
Diğer sistemede Trident Z'leri taktım diğer PC'de açıldı.
Yeni sisteme tekrar Tridentz'leri taktım yine DRAM hatası alıyorum. Hiçbir şey anlamadım.

Ben de 3200 MHz RAM'leri overclock yapmaya calismistim. Kaydedip BIOS'tan cikinca DRAM isigi yaniyor ve fanlar Full devirde calisiyor ve biosa bile girmiyordu. BIOS pilini çıkarıp cok beklemeden geri takinca calisti tekrardan.

3600 kullandım sonra 4000 yapmıştım açılmıştı 4000de de şuan açıldı bilgisayar
Ayni anakarta ben de sahibim ilk basta 3600MHz'e cekince acilmiyordu sistemim. BIOS guncellemesi ile ustesinden geldim, yapmadiysaniz BIOS guncellemesi deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı