B550M-A ve Wraith Prism bağlantısı nasıl yapılır?

EmirhanT2626

Hectopat
Merhaba, Wraith Prism soğutucu aldım fakat anakartıma RGB bağlantısını nasıl yapacağımı anlamadım.
  • Anakart ASUS B550M-A
  • İşlemci 3500X.
  • Ekran kartı 5600XT ROG STRIX.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB 2.0 kablosunu anakartta yer alan USB headerına takman yeterli. Diğer RGB kablosunu kutusuna kaldır.

Ardından şu yazılımı indir.

1652207683060.png

Soğutucuyla gelen USB kablosunu şu iki porttan birisine bağla.

Son düzenleme:
USB bağlantısını anakartınıza bağlayın, RGB kablosunu hiç ellemeyin. Olan fanı da şak diye çıkarmayıp, hafif oynatıp öyle çıkarın ki işlemci elinizde kalmasın. Daha sonra hafif nemli bezle termal macunu temizleyin işlemci üzerinden ve yeni fanı oturtun, klipsleri takın USB bağlantısı yapın. Videolu olarakta çok kaynak vardır kesin.

USB 2.0 kablosunu anakartta yer alan USB headerına takman yeterli. Diğer RGB kablosunu kutusuna kaldır.

Ardından şu yazılımı indir.

Eki Görüntüle 1384198

Soğutucuyla gelen USB kablosunu şu iki porttan birisine bağla.

Çok teşekkür ederim Armoury Crate ile de kontrol edebilir miyim?

Çok teşekkür ederim Armoury Crate ile de kontrol edebilir miyim?
Armoury Crate'e ihtiyacın olmayacak. Cooler Master'ın Wraith Prism için sunmuş olduğu yazılım, anakart yazılımlarından çok daha detaylı ve daha iyi. Attığım yazılım da Cooler Master'ın yazılımının indirme linki.

USB bağlantısını anakartınıza bağlayın, RGB kablosunu hiç ellemeyin. Olan fanı da şak diye çıkarmayıp, hafif oynatıp öyle çıkarın ki işlemci elinizde kalmasın. Daha sonra hafif nemli bezle termal macunu temizleyin işlemci üzerinden ve yeni fanı oturtun, klipsleri takın USB bağlantısı yapın. Videolu olarak da çok kaynak vardır kesin.

Çok teşekkürler biraz fazla ısınıyor gibi takarken zorlandım termal macunu yenilesem iyi olur mu?
@BerkayZ87.

Armoury Crate'e ihtiyacın olmayacak. Cooler Master'ın Wraith Prism için sunmuş olduğu yazılım, anakart yazılımlarından çok daha detaylı ve daha iyi. Attığım yazılım da Cooler Master'ın yazılımının indirme linki.

Birkaç sorum daha olacak hocam. Konuya hakimsiniz sanırım. Fan ayarlarını AI Suite 3 ile yaptım boşta bile dereceler 40-45-50 civarlarında takarken zorlandım termal macun yenilesem ne öneririsiniz? Ek olarak kasa fanı almayı planlıyorum tek uygulamadan kontrol etmek istiyorum 3 tane ARGB 120mm fan olarak ne önerirsiniz? Kasam Corsair Spec Delta RGB.

Son düzenleme:
Birkaç sorum daha olacak hocam. Konuya hakimsiniz sanırım. Fan ayarlarını AI Suite 3 ile yaptım boşta bile dereceler 40-45-50 civarlarında takarken zorlandım termal macun yenilesem ne önerirsiniz? Ek olarak kasa fanı almayı planlıyorum tek uygulamadan kontrol etmek istiyorum 3 tane ARGB 120mm fan olarak ne önerirsiniz? Kasam Corsair Spec Delta RGB.
Montajı yeni yaptıysan termal macuna gerek yok. Ek olarak fan önerisi için ayrı konu açmanız daha iyi olur, zira konudan bağımsız bir soru bu. Boştaki sıcaklıkları pek umursama, yükteki sıcaklıklara bakman daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı