B550M Pro anakartta BIOS güncellemesi sonrasında görüntü yok

exquency

Hectopat
RAM
Silicon Power 2x8 32000 MHz
İşlemci
R5 5600
Esenlikler dilerim herkese, dünkü Technopat videosundan sonra BIOS güncellemesi denedim fakat büyük bir hata yaptım. MSI Center programını kullanarak güncelleme yaptım. Arkadaşım BIOS pilini çıkartıp 1-2 bekle dedi fakat düzelmedi. Yaptığım araştırmalar içerisinde kısa devre de yaptırıp çalışmayı deneyen vardı fakat korktum bunu yapmaya. Ürün çok yeni daha bir aylık. Flash BIOS denedim ayrı bir sorun aldım. USB 2.0 portuna takıtığımda ROM dosyasını flash BIOS tuşuna bastıktan sonra yalnızca 1 kez kırmızı ışık yanıyor.

BIOS dosyasını indirin. Flash belleği FAT32 olarak formatlayın.
BIOS dosyası içerisindeki E7D14AMS.280 dosyasını USB flasha MSI.ROM olarak atın. Herhangi bir klasöre değil direk usbde en dış yere koyun.
Flash BIOS tuşunun yanındaki usb girişine takın. Flash Bios tuşuna basın ve en az 10 dakika bekleyin. Yapabilirse tekrar biosu günceller.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS dosyasını indirin. Flash belleği FAT32 olarak formatlayın.
BIOS dosyası içerisindeki e7D14ams. 280 dosyasını USB flasha MSI.ROM olarak atın. Herhangi bir klasöre değil direk USB'de en dış yere koyun.
Flash BIOS tuşunun yanındaki USB girişine takın. Flash BIOS tuşuna basın ve en az 10 dakika bekleyin. Yapabilirse tekrar BIOS'u günceller.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanıt için teşekkürler. Ne yazık ki başarılı olmuyor bu tarz bir flash BIOS işlemi. Kırmızı ışık yalnızca bir kez yanıyor eğer ben flash BIOS tuşuna basılı tutarsam kırmızı ışık yanmaya devam ediyor. Acaba Rufus ile formatlayıp tekrardan mı denesem?

Yeni konular

Geri
Yukarı