Çözüldü B550M Pro VDH BIOS'u güncelledikten sonra CPU ışığı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

boifromasgard

Kilopat
Yer
Denizli
RAM
Team Hawk 2X8 3200MHz
SSD veya HDD modeli
ADATA XPG SX6000
Ekran kartı
Sapphire Pulse RX6600 XT
Anakart
B550M Pro VDH
İşlemci
Ryzen 5600X
Bir saat kadar önce bir konu açtım, DRAM ışığı yanıyor ve sistem açılmıyordu. Flash BIOS'tan BIOS'u güncelledim, şimdi de CPU ışığı yanıyor ve sistem açılmıyor.

Çözüm
Aynı sorundan muzdaribim, BIOS güncellemesi sonrası, anakart CPU ışığında takılı kaldı. Sorunu nasıl çözdünüz, yardımcı olabilir misniz? BIOS sıfırlama yaptım olmadı, CMOS kısa devre yaptım olmuyor, TR sitesinde bu anakart görünmüyor, BIOS sürümü bulamıyorum, Avrupa sitesinde var acaba o sürüm uyumulumu değil? Yardımcı olabilir misiniz?
Hocam denenebilecek her şeyi denedim, gerek Avrupa gerek TR sitesindeki BIOS'ları denedim, sonuç alamadım. Sonunda anakartta arıza olduğunu düşünüp iade ettim, başka anakart aldım, sorunumu böyle çözdüm. Yeni anakartta çalıştı direkt.
@boifromasgard Windows 11'i tekrar kurmaya başla, o bana da oldu bir kere. Olmazsa yeni bir Windows 11 USB'si hazırla belki içindeki dosyalar bozuktur. Dur bakalım açılmış olması bile güzel haber.

İşlemciyi sök tak yaparak boot olmayan sistem açmak da iyiymiş, tam kamyoncu işi.
11'i tekrar kurdum, bu sefer de diski görmedi BIOS'ta. Sonra 10 kurdum sorun tekrar etti kendi kendine restart atıyor. USB belleklerde ve içindeki setup dosyasında bir problem olmadığına eminim.

11'i tekrar kurdum, bu sefer de diski görmedi BIOS'ta. Sonra 10 kurdum sorun tekrar etti kendi kendine restart atıyor. USB belleklerde ve içindeki setup dosyasında bir problem olmadığına eminim.

O sistemde bir yamukluk var, hazır olarak aldıysan geri yolla. Tek tek aldıysan da işini bile bir yere götür donanım kontrolü yapsınlar. Ben anakartı biraz şüpheli buluyorum.

Aynı sorundan muzdaribim, BIOS güncellemesi sonrası, anakart CPU ışığında takılı kaldı. Sorunu nasıl çözdünüz, yardımcı olabilir msnz? BIOS sıfırlama yaptım olmadı, CMOS kısa devre yaptım olmuyor, TR stesinde bu anakart görünmüyor, BIOS sürümü bulamıyorum, Avrupa sitesinde var acaba o sürüm uyumulumu değil. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorundan muzdaribim, BIOS güncellemesi sonrası, anakart CPU ışığında takılı kaldı. Sorunu nasıl çözdünüz, yardımcı olabilir misniz? BIOS sıfırlama yaptım olmadı, CMOS kısa devre yaptım olmuyor, TR sitesinde bu anakart görünmüyor, BIOS sürümü bulamıyorum, Avrupa sitesinde var acaba o sürüm uyumulumu değil? Yardımcı olabilir misiniz?
Hocam denenebilecek her şeyi denedim, gerek Avrupa gerek TR sitesindeki BIOS'ları denedim, sonuç alamadım. Sonunda anakartta arıza olduğunu düşünüp iade ettim, başka anakart aldım, sorunumu böyle çözdüm. Yeni anakartta çalıştı direkt.

Çözüm

Geri
Yukarı