B650M-A II Wi-Fi anakartının ısı sensörü bozulmuş olabilir mi?

BlueScreenSlayer

Hectopat
İyi akşamlar. 7700X işlemciye sahibim ve B650M-A II Wi-Fi anakartım var. Geçenlerde beni delirten ısınma sorununa çözüm olarak cbp yani "Core Performance Boost" ayarını kapattım işlemci boşta vs. çok iyi dedim. Ama kafama bir şey takıldı. İşlemcim oyunlarda da boşta da Max 50 derece görüyor. Bir tık korkuttu. Çünkü dünyanın en iyi soğutmalı sistemini alsam da bu değerleri görmek çok zor. Masterliquid ML 360 illusion var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar. 7700X işlemciye sahibim ve B650M-A II Wi-Fi anakartım var. Geçenlerde beni delirten ısınma sorununa çözüm olarak cbp yani "Core Performance Boost" ayarını kapattım işlemci boşta vs. çok iyi dedim. Ama kafama bir şey takıldı. İşlemcim oyunlarda da boşta da Max 50 derece görüyor. Bir tık korkuttu. Çünkü dünyanın en iyi soğutmalı sistemini alsam da bu değerleri görmek çok zor. Masterliquid ML 360 illusion var.

Hocam bende de aynı anakart var. R5 7600 kullanıyorum. MSI MAG P240 sıvı soğutucu taktık. Sistemi Gaming gen TR'den aldık. Bizde sizin gibi boşta 60 dereceleri alıyorduk. Sistemi söktük ve sıvı soğutucu pompası altındaki jelatini çıkarmamışlar ayrıca aşırı dandik bir termal macununu sürmüşler. Hemen söktük jelatini ve termal macunu MX4 ile yeniledik. Şimdi Cyberpunk 2077'de RTX: OverDrive modunda 65 dereceyi geçmiyor. Boşta ise 37-40 derecelerde geziniyor. Bir bakın derim.

Geri
Yukarı