B650M DS3H, R5 7600X sistemde RX 5700XT çalışmıyor

Daha ne denebilir, inanın bilmiyorum.

Vatana gittik B650M ASUS Prime A2 modeli aldık orada tekrar topladılar diğer anakartı servise yolladılar sonra ne oldu dersin gene görüntü yok sonra servise gideni de iptal ettik 2 tane anakartım oldu. Farklı marka RAM'ler taktılar PSU değiştiler gene yok işlemci kalıyor geriye her şeyi tek tek değiştirdik, işlemciyi yarın iade edip başka işlemci almamı söylediler yarın iade oluşturacağım umarım sorun işlemcidir.

Vatana gittik B650M ASUS Prime A2 modeli aldık orada tekrar topladılar diğer anakartı servise yolladılar sonra ne oldu dersin gene görüntü yok sonra servise gideni de iptal ettik 2 tane anakartım oldu. Farklı marka RAM'ler taktılar PSU değiştiler gene yok işlemci kalıyor geriye her şeyi tek tek değiştirdik, işlemciyi yarın iade edip başka işlemci almamı söylediler yarın iade oluşturacağım umarım sorun işlemcidir.

Vatan o kadar şey denemiş keşke bir de işlemci deneseydi, çok nadir çıkar arızalı işlemci.
Baktığın zaman, bizde her şeyi denedik donanımsal olduğu belli, işlemciyle çözülür inşallah.

Vatan o kadar şey denemiş keşke bir de işlemci deneseydi, çok nadir çıkar arızalı işlemci.
Baktığın zaman, bizde her şeyi denedik donanımsal olduğu belli, işlemciyle çözülür inşallah.
ellerinde deneyecekleri am5 5 işlemci yokmuş ama ramleri değiştirmemi tavsiye ettiler ddr5 pek başarılı değiller çok sistem seçiyor gskill ramler dediler ama farklı marka ram takıp denedik gene çalışmadı

Bugün işlemciyi iade ettim ve yeni bir işlemci gidip satın aldım taktım ve çalıştı, boşuna o kadar uğraşmışız ve boşuna 5600 tl ye anakart satın aldım iade de edemiyorum vatanpc montajlanan ürün iade edilmez dedi yolladı ne kadar doğru bilmiyorum umarım işlemciyi iade alırlar iade ederken sorunlu olduğunu söylemedim vazgeçtim dedim servisle vs uğraştırmasınlar diye umarım sorun yaşamam.

Son düzenleme:
Ellerinde deneyecekleri AM5 5 işlemci yokmuş ama RAM'leri değiştirmemi tavsiye ettiler DDR5 pek başarılı değiller çok sistem seçiyor G.Skill RAM'ler dediler ama farklı marka RAM takıp denedik gene çalışmadı

Bugün işlemciyi iade ettim ve yeni bir işlemci gidip satın aldım taktım ve çalıştı, boşuna o kadar uğraşmışız ve boşuna 5600 TL'ye anakart satın aldım iade de edemiyorum Vatan PC montajlanan ürün iade edilmez dedi yolladı ne kadar doğru bilmiyorum umarım işlemciyi iade alırlar iade ederken sorunlu olduğunu söylemedim vazgeçtim dedim servisle vs uğraştırmasınlar diye umarım sorun yaşamam.

Kötü bir deneyim oldu, işlemcinin arızalı çıkacağını nereden bileceksin, şans, anakartı kendileri montajladı iade almamaları ilginç.

Yeni konular

Geri
Yukarı