R5 7600X sistem için B650M-A2 vs. B650M DS3H

Halilcangunn

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Gskill 6000 MHz 2x16
İşlemci
Ryzen 5 7600X
Merhaba, elimde 2 adet anakart var. Sistemim için hangisini kullanmalıyım? Diğerini satacağım.
İlk başta B650M DS3H modelini aldım, sistemi topladım fakat çalışmadı. Anakartı aldığım Vatan PC'ye gittim ve servise göndermelerini istedim. Bu sürede bekleyemezdim ve 2. anakart aldım aynı yerden, sonrasında 2. olarak aldığım B650M ASUS Prime 2 modeli de çalışmadı ve diğer servis için kayıt yapılan ürünü de iptal ettik ve montajlanan ürün iade olmaz dediler. 2 adet anakartım oldu, sorunu CPU değişerek çözdüm. Şansıma sıfır CPU arızalı çıktı ve iade edip yeni bir CPU aldım.

CPU N11 üzerinden almıştım ve internetten alınan ürünler iade olduğu için iade ettim fakat sorunlu olduğunu işaretlemedim vazgeçtim dedim. Beni servislere yollayıp rapor çıkartıp oyalamasın diye. İnşallah bu konuda sorun yaşamam.

Elimde 2 adet anakart kaldı, diğerini satacağım. Sizce hangisini kullanmalıyım? ASUS 5600 TL diğeri ise 3950 TL olarak aldım fakat Gigabyte üzerinde M.2 koruyucu ve soğutucu bloğu var. Type-C, BIOS, USB gibi özellikler diğerinde yok ucuz olmasına karşı, iki anakart da 6400 MHz, şu an için ASUS takılı ama görüşlerinizi merak ediyorum.

• R5 7600X
  • G.Skill CL 36 6000 MHz RAM 2x16
  • RX 5700 XT (Yakın zamanda güncelleyeceğim RTX 3080 Ti veya yakın bir kart.)

Up

Son düzenleme:

Geri
Yukarı