Baba 180 cm üzeriyken 170 cm boyunda olmak

Benim vucudumda çok fazla çekinik gen semptomu var. Mesela çocukken dişlerim dökülmezdi kendisi hep dişçiye giderdik ve iki başparmağım da birbirinden farklı (uzun-ince / bodur-genis baş parmaklar)
Çekinik gen semptomu nedir?

Liseye 1.70 girdim 1.70 çıktım hocam. Durduysa 15 yaşında durdu sanırım. Hiç uzamadım o zamandan beri.

Hocam 4 senedir uzamadıysanız büyük ihtimal daha uzayamazsınız.

Çekinik gen semptomu nedir?

Hocam 4 senedir uzamadıysanız büyük ihtimal daha uzayamazsınız.
Öyle görünüyor. Boy mevzusu bizim seçemediğimiz nadir şeylerden. 1.63 tarzı boyu olup da isyan eden abilerimizi gördükçe şükür ediyorum Rabb'ime. Ben elimden geleni yapayim da ilerde kafam rahat olsun...

170 cm kısa değil ki. 150-60 cm olsan anlarım. Takma kafana uzarsın. Bende 18 yaşında 178 cm boyundayım, benim dedem 78 yaşında ve 180 boyunda babam ise 47 yaşında ve 176 cm boyunda. Boy olayı farklı bir şey.

Babamın boyu 180, annemin 160 falan. Gençken daha uzun olabilir ikisi de. Dayım 188-89-90 o civarlarda. Benim de dayıma çektiğimi söylüyorlar. Dayım lise 1'in başında 158 miş herkesten kısaymış. Lise 2'ye geçecek yaz acayip bir uzama olmuş ve sınıfın en uzunu olmuş o dönem. 180-82 falan. Benim boyumda 169 falan ve kısa kalırım diye çok korkuyorum. Mesela anneannemin babası 2 metreymiş. Bana cevap verirseniz sevinirim reisler.( 15'e yeni girdim daha sakal falan çımadı tüy tüy 1-2 tane kıl var yanaklarımda. Dudak altımda da 3 tane falan çok küçük küçük. Bıyık da biraz var hafif. Sınıftaki diğer adamlara akıyorum ustura vuruyorlar her hafta )

Ona bakarsak annem 1.55 babam 1.70 ben 1.85'im
15 yaşında kaçtın reis ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı