Baba evden atarsa dava açılabilir mi?

467597

Hectopat
Diyelim ki babamla kavga ettik, bana bakmayı reddetti ve evden attı. Muhtemelen böyle olacak, birbirimize gireceğiz. Detay vermiyorum ama böyle bir durumda onu dava edebilir miyim? Beni o tercih etti, sonuçta bana bakmak zorunda değil mi? Nereye nasıl başvurabilirim? (19 olacağım yakında)

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yaşını geçtikten sonra reşit sayıldığın için dava açılsa bile bir sonuça varılmaz.
Hocam ama onun çocuğuyum, okuyorum iş sahibi olmadım daha nasıl kendi başımın çaresine bakacağım atarsa, desteği keserse hiçbir şey yapamıyor muyum bu durumda?

Hocam ama onun çocuğuyum, okuyorum iş sahibi olmadım daha nasıl kendi başımın çaresine bakacağım atarsa, desteği keserse hiçbir şey yapamıyor muyum bu durumda?

Madde 328- ana ve babanın bakım borcu, çocuğun ergin olmasına kadar devam eder.
Çocuk ergin olduğu halde eğitimi devam ediyorsa, ana ve baba durum ve koşullara göre.
Kendilerinden beklenebilecek ölçüde olmak üzere, eğitimi sona erinceye kadar çocuğa bakmakla.
Yükümlüdürler. Okuyosan okulun bitene kadar bakmakla yükümlü.

Baban ne kadar sıkıntılı bilemiyorum belki de ailevi olaylar var buna asla karışamam ama diyeceğim şu ki.
Babanla kavga ettikten sonra sen zaten o evde kalmak istemeyeceksin. Babanla kavga etmeden geri dönebilme şansın elbet vardır aile önemlidir unutma.

Baban ne kadar sıkıntılı bilemiyorum belki de ailevi olaylar var buna asla karışamam ama diyeceğim şu ki.
Babanla kavga ettikten sonra sen zaten o evde kalmak istemeyeceksin. Babanla kavga etmeden geri dönebilme şansın elbet vardır aile önemlidir unutma.
Zaten imkanım olsa durmam bile ama karnımı doyurmam ve hayatta kalabilmem için durmam gerekiyor. Babam iyi bir insan değil, birçok zorbalığa ve baskıya maruz kalıyorum evde. Bir şey yaşandı muhtemelen büyük bir kavga edeceğiz yine ve bunun sonucunda tüm desteğini kesecek ailenin benimle. Nasıl hiçbir şey yapamıyorum bu durumda bunu anlamış değilim bir tane bile mi kanun olmaz?

18 yasini gectiysen gir ise calis dostum? Kuryelik, komilik, paspascilik, bell boyluk, insatta hamallik. Bunlar meslek degil mi? Okul ile alakasi yok gunde 4 saat uyku ile okul + is yapan 12'de gelen arkadaslarim vardi universitede. Oturmakla olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yasini gectiysen gir ise calis dostum? Kuryelik, komilik, paspascilik, bell boyluk, insatta hamallik. Bunlar meslek degil mi? Okul ile alakasi yok gunde 4 saat uyku ile okul + is yapan 12'de gelen arkadaslarim vardi universitede. Oturmakla olmaz.

Aynen zaten başlar 6 ay 1 sene sonra daha iyi bir iş bulur ona geçer ya da yükselir. Hiçbir iş sizi kötü bir insan ya da alt bir insan yapmaz bugün iyi yerlere gelenlerde böyle işlerden başladılar insanların küçük bir kısmı aileden gelen servet ile bir yere geldiler. Ailenize şimdi dava açsanız diyelim sonuçlandı size 100 bin TL verdiler gene hayatınızı kurmanızı sağlamaz bu para. Ha aileniz zengindir size destek olmak istemiyordur o zaman dava gene en kötü yol aklınızı kullanıp karşı tarafı sizin istediğinizi yaptırmanız lazım. Çok böyle insan var babası zengin oğlumun burnu sürtsün hayatı öğrensin diyor oğlu 30'lu yaşlarına geliyor hiçbir şey görmemiş oluyor burnu sürtmesi sadece hayatta onu geri atmış olabiliyor.

Aileniz ile kavga edeceğinize bence karşı tarafı anlayıp soruna çözüm bulmaya çalışmanız en iyisi olacaktır. Mesela sizin iyi yere gelmenizi istiyorlarsa tamam plan yapalım nasıl yaparız kimden destek alırız ne kadar sürede halledebiliriz bunu konuşun yok ben çalışmayayım ailem bana baksın diyorsanız. Bu çok kötü bir durum ileri yaşlarınızda sizi pişman edebilir.

Ailenizinde sizi bırakmak istediğini ben pek sanmıyorum büyük ihtimal hayatı öğrenin diye ancak böyle bir şeye girişebilirler. Olayı yarım anlattığınızdan cevap vermek zor.

Ne kadar basit ya söylemek? Okuyorum, o kadar hayalim var planım projem var bir tane adam yüzünden hepsini çöpe atıp tüm hayatımı bir işe adapte edeceğim öyle mi? Tüm hayallerimi bırakıp işlerde sürünmeye başlayacağım, hamallık yapacağım bir tane adam yüzünden. Vay be, söylemesi ne kadar kolay.

Ne kadar basit ya söylemek? Okuyorum, o kadar hayalim var planım projem var bir tane adam yüzünden hepsini çöpe atıp tüm hayatımı bir işe adapte edeceğim öyle mi? Tüm hayallerimi bırakıp işlerde sürünmeye başlayacağım, hamallık yapacağım bir tane adam yüzünden. Vay be, söylemesi ne kadar kolay.
İslerde surunmek? Oglum sen zorluk gormemissin, millet 15 yasinda 6'da kalkip beylikduzunden sancaktepeye gidiyor calismaya, paradigmadan sikayet ediyorsan kalkacaksin calisacaksin, yapamiyosan bu isi babanin agzina bakacaksin aha boyle.

Geri
Yukarı