Bana dava açılabilir mi?

Merhaba. Bizim Discord'da arkadaşımla benim bir roleplay sunucumuz vardı. Ortaktı. Arkadaşımda sunucuya insan çekmek için durumuna koymuştu ve biri gelmişti. Zaten agresifti biraz ama bir şey demedim. Daha sonrasında biz roleplay yaparken onun işine gelmeyecek bir olay oldu roleplay'le alakalı, bu yüzden baya küfürler falan etti. Bu arkadaş dava açacağım falan diye tehdit etti ben anlam veremedim, çünkü benim bir suçum yoktu ya da benim haberim yok. Sizce dava açabilir mi?

Küfür ettiyseniz belki ama olayı ben de anlamadım.
Ben kendisine hakaret olarak tek kelime etmedim. Roleplay'le ilgili ben bir bot yapmıştım, o botun dediklerine göre oynuyorduk. Bot onun işine gelmeyecek bir karar verince senin yapacağın bota da sana da falan diye küfür etmeye başladı, sakinleştirmeye çalışırken daha çok küfür etti. Sonra sen bekle mahkemede görüşürüz dava açacağım falan dedi attı engeli.

O zaman olayı kendisi bile anlamamıştır. Hiçbir şey yapamaz.
Ben kendisine hakaret olarak tek kelime etmedim. Roleplay'le ilgili ben bir bot yapmıştım, o botun dediklerine göre oynuyorduk. Bot onun işine gelmeyecek bir karar verince senin yapacağın bota da sana da falan diye küfür etmeye başladı, sakinleştirmeye çalışırken daha çok küfür etti. Sonra sen bekle mahkemede görüşürüz dava açacağım falan dedi attı engeli.

Discord üzerinden mesele ciddi olmadığı sürece böyle konularda bir şey olmaz dava açmamıştır açamaz açsa da sonuç almaz, ama DM grupları problemli dikkat edin her uygulamada DM grupları problemli.

Geri
Yukarı