Baba evden atarsa dava açılabilir mi?

Uzun zamandır böyle gülmemiştim Allah iyiliğini versin. Yüzüklerin Efendisi tayfasından olduğun için kanım sana daha bir ısındı ama witch King'i Amonsul'de meşaleyle yakamadın filmdeki o saçma sahneye güvenme. Peter reis orada sıvamış otu da dikmiş.
Peter Hobbit serisinde sıvadı.

"Babanı dava etmeyi kafana takmışsın" diyor adam bana; ulan insan babasını keyfinden dava eder mi? Ben de istiyorum babamla aram iyi olsun, iyi anlaşalım ama öyle bir insan değil bu adam, ailenin içerisine girmeden nasıl geniş çaplı yorumlar yapabiliyorsunuz.

Çünkü biz olayı senin ağzından dinliyoruz. Belki babaya sorsak "bir insan evladını evden atmak ister mi? Ama dayanılacak gibi değil" diyecek. Bu yüzden geniş çaplı yorumlar yapılması oldukça normal, ki şu konudaki tavrın pek sütten çıkmış ak kaşık olmadığın izlenimi veriyor.

Baba içer, hovardalık eder, evine bakmaz, kumar oynar vs ise elbette siteminde, isyanında ve talebinde haklı olabilirsin.
Yok beni beslesin ama bana karışmasın diyorsan yok öle hep bana hep bana. Her nimetin bir külfeti vardır.
Baba beslemeye gelince baba oluyor ama iş nasihat verip yol göstermeye gelince mi baba olmuyor yoksa?
Dinle, sözünden çıkma diyen yok ama kalbini de kırmamaya özen göstermek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı