Baba Nasıl İkna Edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alcatraz JR

Kilopat
Daha fazla  
Sorunum belli taktik verin, babamdan nasıl PC isteyebilirim, çok uzak değil almaya ama?

Alabilecek bütçeniz var mı?

Bir kere babanız her türlü sizin istediğinizi almak ister, fakat evinize gıda gelmiyorsa bunları başka bir önceliğe koymak zorundadır. Ailenizin gelirinin nereye gittiğine bakın (Ev olur, iş olur.) bunlar varsa istemeyin çünkü ne kadar isteseniz de, babanız alsa bile zora girecektir. Gelirinize göre bakınız.

Maddi açıdan sorununuz yoksa notlarını yükselterek karne hediyesi iste.

@limoon, taktir ettim kardeşim :)(y)

Şahsen 3 çocuk babası birisi olarak: İmkanım olduğu halde, eğer çocuğum benden almak istemediğim bir şeyi istemiş olsa, öncelikle benim de beklentilerimi karşılaması lazım. Örneğin; ''Baba, eğer notlarımı yükseltirsem bana xxx şeyi alır mısın?'' gibi. Şahsen böyle bir teklifi ben reddedemezdim.
Ayrıntılı da yazabilirim ama ne demek istediğimi anladınız sanırım. Babanızın gözüne girmeniz yeterli, bunu da en iyi sizin bilmeniz lazım.

@limoon, taktir ettim kardeşim :)(y)

Şahsen 3 çocuk babası birisi olarak: İmkanım olduğu halde, eğer çocuğum benden almak istemediğim bir şeyi istemiş olsa, öncelikle benim de beklentilerimi karşılaması lazım. Örneğin; ''Baba, eğer notlarımı yükseltirsem bana xxx şeyi alır mısın?'' gibi. Şahsen böyle bir teklifi ben reddedemezdim.
Ayrıntılı da yazabilirim ama ne demek istediğimi anladınız sanırım. Babanızın gözüne girmeniz yeterli, bunu da en iyi sizin bilmeniz lazım.
Bir aralar gitmiştiniz, sanırsam. Neden olduğunu sorabilirmiyim ? :)

Durumunuz var mı burada kilit nokta. Evinin durumunu sen bilirsin, eğer yoksa durumunuz boşuna söylemen babanı üzecektir de. Durumu var iken almıyorsa @er36po hocam söylemiş zaten.

Hiç alamayacak gibi ise gir işe çalış, sen biriktir kendin al. Ben 18 yaşındayım bilgisayarımı kendim aldım. Babama yük olmak istemediğimden. ;)

Konu genel hatlarıyla maddi durumunuza bağlı. Yetiyorsa bir anlaşma kur. Simyanın temeli eşit takastır. En azından Edward Elric böyle der. Notlarımı yükselteceğim ya da daha farklı şeyler. Her baba çocuğuna istediğini almak ister. Bir de bunun için zırlayanlar çok sinirime dokunuyor benim. Ben babamdar ister susardım mesela. Alır almaz. Ona kalmış bir şey. Annem hiç hayır demezdi. Notlarını yükselt, hak ettiğin fikrini yarat onların üzerinde. Aynı Dolby Atmos gibi onları bir fikre sürükle ve onları bu fikre bağlı tut. İzlenim ver...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı