Babala TV'ye Cübbeli Ahmet Hoca geliyor

Bu adamın varolmasının nedeni nedir pedofililiğe özendirmek mi?

Ne alaka şimdi. Her cübbe giyip takke takan çocuk istismarcısı mı oluyor yanlış düşünüyorsunuz. Rahmetli Abdülmetin Balkanlıoğlu'da cübbeli sarıklı bir alimdi ben bunca zaman kendi ile ilgili medyada en ufak kötü bir şey duymadım muhterem tesbih çekerek vefat etti. Herkes nasıl yaşarsa öyle ölür. Nasıl düşünürse öyle görür yanlış düşünüyorsunuz.

Oğuzhan uğur dediğiniz kişi hayatı ti'ye alan biri parada var etrafında gerekli gereksiz insanda çok kadın kız deseniz gırla bu adamın neler soracağını bende çok merak ediyorum. Aşırı solcu biri babası ergenekon davasında yargılandığı için akp hükümetini asla sevmez. O nedenle genelde siyasi görüşler ile ilgili ve 6 yaşında evlendirildiği söylenen bir çocuk için ciddi sorular olacağını düşünüyorum.

Ne alaka şimdi. Her cübbe giyip takke takan çocuk istismarcısı mı oluyor yanlış düşünüyorsunuz. Rahmetli Abdülmetin Balkanlıoğlu'da cübbeli sarıklı bir alimdi ben bunca zaman kendi ile ilgili medyada en ufak kötü bir şey duymadım muhterem tesbih çekerek vefat etti. Herkes nasıl yaşarsa öyle ölür. Nasıl düşünürse öyle görür yanlış düşünüyorsunuz.

Oğuzhan uğur dediğiniz kişi hayatı ti'ye alan biri parada var etrafında gerekli gereksiz insanda çok kadın kız deseniz gırla bu adamın neler soracağını bende çok merak ediyorum. Aşırı solcu biri babası ergenekon davasında yargılandığı için akp hükümetini asla sevmez. O nedenle genelde siyasi görüşler ile ilgili ve 6 yaşında evlendirildiği söylenen bir çocuk için ciddi sorular olacağını düşünüyorum.
Hocam "her cübbe giyip takke takan çocuk istirmacısı olmaz" tespitinize katılıyorum ve önyargılı düşüncelerden mümkün olduğunca uzak durmak gerektiğine inanıyorum. Ancak, bunlar neyin alimi bunu anlayamıyorum. Hangi konularda alimler?

Hocam "her cübbe giyip takke takan çocuk istirmacısı olmaz" tespitinize katılıyorum ve önyargılı düşüncelerden mümkün olduğunca uzak durmak gerektiğine inanıyorum. Ancak, bunlar neyin alimi bunu anlayamıyorum. Hangi konularda alimler?

Kuran-ı Kerimi olduğu gibi anlamak şahsım adına söyleyim çok zor. Bunun için tefsir çok önemlidir bu nedenle'de bu zatlar bu yola kendilerini adamışlar. Önemli bir meselede okuduğunu yorumlamak ve bu yorumları yaparken hadislere ve sahabe efendilerimizin sözlerine bakarak doğruluğu ispatlanmış rivayetlere bakılarak bir kişiye sorduğu soru veya konu hakkında net bir cevap verebilmek için yıllarını ömrünü Kuran mekteplerine harcamış kişilerdir. Örneğin bir kişi bir birşeyler yapmak istiyor ticaret olsun vb. şeyler olsun eğer ki İmanlı bir kişi ise bu kişiler bu tarz Alimlere danışırlar Allahın rızasını gözeterek hayırlı bereketli kazançlar elde etmek için. Bu kuran yolcuları da benim gibi bir şey bilmeyen kişilere rehber oluyor. Bu biraz inanç ile alakalı körü körüne inanmak değil tabi sonuçta Allah bizlere akıl irade vermiş bunların doğruluğunu elbet araştıracağız fakat bir şeyler öğrenirken rehber gerek.
Misal okullarda öğretmenlerimizin bizlere öğrettikleri gibi bilemediklerimizi bizlere anlattıkları gibi örneklerle gösterdikleri gibi bu zatlarda Kuran konusunda benim gibi bilgisiz insanlara rehber oluyorlar. Hepsi değil kimileri para için yapar. Kimileri ise Allah rızası için.
Para isteyen zaten Allahın rızasını gözetmez. (üfürükçü türlerden bahsederim.)

Biraz uzun yazdım ama düzgünce izah etmeye çalıştım.

Programa katılan çocukların zeka seviyesi çok düşük. Saçma sapan sorular soruyorlar. Eğer gençlik böyleyse her şey müstahak.

Bu adamın varolmasının nedeni nedir pedofililiğe özendirmek mi?

Hayır ülkeyi yönetiyorlar. Aşağıladığın adamlar Atatürk'ün mücadele ettiği adamlar. Ama bak bugün her yerdeler.

Son düzenleme:
Programa katılan çocukların zeka seviyesi çok düşük. Saçma sapan sorular soruyorlar. Eğer gençlik böyleyse her şey müstahak.

Hayır ülkeyi yönetiyorlar. Aşağıladığın adamlar Atatürk'ün mücadele ettiği adamlar. Ama bak bugün her yerdeler.

Gençliğe laf atacağınıza zamanında yapılan geri kafalılığa göz atın.

Atatürk'ün hayatta yaptığı tek hatası bunlara göz yummak oldu.

Hocam "her cübbe giyip takke takan çocuk istirmacısı olmaz" tespitinize katılıyorum ve ön yargılı düşüncelerden mümkün olduğunca uzak durmak gerektiğine inanıyorum. Ancak, bunlar neyin alimi bunu anlayamıyorum. Hangi konularda alimler?

%90 öyle olduğu sürece %10 bir değeri kalmıyor maalesef 6 yaşındaki çocuğu evlendirenlerden bir şey beklememi beklemeyin.

Soruların kalitesi gittikçe düşüyor, cübbeli acayip bir laf cambazı ama islamcıların arasında tarikatının aksine yine tabiri caizse sol tarafta kalıyor. Kaliteli sorular ile güzel bir program olur umarım.

Ben direkt oluşumlarına karşı olduğum için soracak pek bir şeye de sahip değilim. Sebep oldukları şeyler belli nesillerdir milletin aklını yıkayıp niteliksiz insanlar yetiştiriyorlar bu kişiler dünya vizyonuna sahip değiller mantıkları ile değil tarikat içerisindeki hiyerarşi ile hayatlarını yaşıyorlar. Sadece dini bilgiler alıyorlar ki bu yüzden çoğu aptal oluyor pozitif ilimler konusunda kendilerini geliştirmiyorlar ihtiyaçları olan her şeyin kur'an-ı Kerim'de zaten var olduğunu düşünüyorlar ki bu korkunç bir şey.

Diğer taraftan öksüz yetim doyuruyoruz diyorlar ama karşılığında şeytan ile anlaşma yapar gibi hayatlarını ve beyinlerini alıyorlar. Yanlarında olupta onlar gibi davranmaya asla o övündükleri yardımseverlikleri yok.

Son çıkan 6 yaşında evlendirilen çocuk videosundan sonra alayının köküne kibrit suyu dökülmesini diliyorum. Fizik öğretmeni başa gelse güzel planları var da işte helalleşecek yer arayanlara kalır bu devran yanarım ona yanarım.

6 yaşındaki çocuk olayı kendisi itiraf etti iftira yaptığım diye.

Geri
Yukarı