Babam bisiklet diskine WD-40 sıktı

Yapmayın hocam başka yolu olmak zorunda :(
daha alalı 4 gün oldu.

Kornaya döndü frenler sıktıktan sonra.

WD 40'ı tamamen temizledik ama durum hâlâ aynı. Ne yapmalıyım?

Lütfen başka bir yolu olmalı :( önceki hâlinde diskin üzerinden siyah bir şey çıkıyordu. Ondan mı sıkmak gerek ki?

Muhtemelen o demir tozudur.
Balata spreyini bolca kalipere sıkabilirsiniz fakat balatalar değişmeden pek bir etkisi olmayacaktır. Fakat denemekte fayda vardır.

Diski janttan sökün.
Benzinle temizleyin.
Kuruduktan sonra bezle iyice silin.
Balataları değiştirin veya zımparayla yağ gidecek kadar kazıyın.
Takıp deneyin, olmazsa çok çok çok hafif bir şekilde zımpara atın Diskin üzerine.
Yine olmazsa bisikletçiye götürün.

Diski janttan sökün.
Benzinle temizleyin.
Kuruduktan sonra bezle iyice silin.
Balataları değiştirin veya zımparayla yağ gidecek kadar kazıyın.
Takıp deneyin, olmazsa çok çok çok hafif bir şekilde zımpara atın diskin üzerine.
Yine olmazsa bisikletçiye götürün.

Hocam diske zımpara atmak ne kadar doğrudur? Ben diske zımpara atıldığını görmedim. Doğru olduğunu da düşünmüyorum.

Hidrolik disk frenli ön frene basınca korna gibi ötmeye başladı ve tutmuyor. WD-40 içine etti ön frenin. Eski haline nasıl döndürebiliriz?
Direkt balata değişecek, daha iyi bir yolu yok.
Sonra kaliperlere ve disklere temizlik yaptırmanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu videodan yararlanabilirsiniz.
Ama sakın diske zımpara gibi bir şey düşünmeyin. Bir de disk parası ödemeyin.

Balatalarini bulasik deterjani ile yika ilik suda. Disklerini de ayni sekilde yika. İyice kuruduktan sonra tak. 1-2 defa emniyetli bir yolda uzun sure fren isitarak kullan. Seste gider, balatalarda yer yapar zaten. Zimpara falan vurma sakin.

Balatalarini bulasik deterjani ile yika ilik suda. Disklerini de ayni sekilde yika. İyice kuruduktan sonra tak. 1-2 defa emniyetli bir yolda uzun sure fren isitarak kullan. Seste gider, balatalarda yer yapar zaten. Zimpara falan vurma sakin.
Ön arka diskleri tertemiz yaptım ama günlerdir aynı şey frenler eşek gibi anırıyor.

Yapmayın hocam başka yolu olmak zorunda :(
Daha alalı 4 gün oldu.

Kornaya döndü frenler sıktıktan sonra.

WD 40 ı tamamen temizledik ama durum hâlâ aynı. Ne yapmalıyım?

Lütfen başka bir yolu olmalı :( Önceki hâlinde diskin üzerinden siyah birşey çıkıyordu. Ondan mı sıkmak gerek ki?
Ver elini servise :D

Geri
Yukarı