Babam Corona oldu

Teşekkür ederim.
Babamın hareketli bir yaşamı yok maalesef. Corona olduğundan beri oruç tutmuyor, telefonlarına da eşi bakıyor, ondan bilgi alıyorum.

Neden Allah mı koruyor?
Teşekkür ederim.

Yaşları kaçtı süreci paylasabilir misiniz rica etsem?

Teşekkürler, oruçtan dolayı beslenme alıskanlıgının bu surecte degistiginden dolayı viruse yakalandığını düsünüyorum.

Teşekkürler. Virusu kapmadan once tutuyordu su an tutmuyor, ama yemek de yiyemiyor.

Allah korumuyor diye oruçtan korona mı olacak?

Teşekkür ederim.
Babamın hareketli bir yaşamı yok maalesef. Corona olduğundan beri oruç tutmuyor, telefonlarına da eşi bakıyor, ondan bilgi alıyorum.

Neden Allah mı koruyor?
Teşekkür ederim.

Yaşları kaçtı süreci paylasabilir misiniz rica etsem?

Teşekkürler, oruçtan dolayı beslenme alıskanlıgının bu surecte degistiginden dolayı viruse yakalandığını düsünüyorum.

Teşekkürler. Virusu kapmadan once tutuyordu su an tutmuyor, ama yemek de yiyemiyor.

2 side 60-65 yaş arası süreç ise corona oldukları zaman aşı olmadığından dolayı hastanede sürekli ateş düşürme gibi ilaçlar ile tedavi oluyorlardı tabii çokda ağır geçirmemişlerdi.

Babam 4 gündür corona, evinde karantinaya alındı. Yaşı 56. düne nazaran durumu kötü, gün geçtikçe de durumu kötüye gidiyormuş, ciğerlerinde yağlanma varmış. Oruç tuttuğundan dolayı bağışıklığının düşmesi dolayısıyla virüse yakalandığını düşünüyorum. Evde bayılıp yığılıp kalmış, COVID semptomları var. Ateşi 38-39 dereceymiş. Doktor ayarladım bugün iğne oldu, antibiyotiklere de yanıt vermez ise bu gece hastaneye kaldırılacak. Geçen hafta da 70 yasındaki halamı Corona'dan kaybettik. Endişeliyim, onu kaybetme korkusu ile gun boyu islerime odaklanamadım.

Ailenizde 50 yas üstü corona geçirip atlatmış olan var mı? Varsa durumu ve süreci paylasirsa sevinirim.

Hoca çok geçmiş olsun kafana çok takma inşallah bir şey olmaz

Babam 4 gündür corona, evinde karantinaya alındı. Yaşı 56. düne nazaran durumu kötü, gün geçtikçe de durumu kötüye gidiyormuş, ciğerlerinde yağlanma varmış. Oruç tuttuğundan dolayı bağışıklığının düşmesi dolayısıyla virüse yakalandığını düşünüyorum. Evde bayılıp yığılıp kalmış, COVID semptomları var. Ateşi 38-39 dereceymiş. Doktor ayarladım bugün iğne oldu, antibiyotiklere de yanıt vermez ise bu gece hastaneye kaldırılacak. Geçen hafta da 70 yasındaki halamı Corona'dan kaybettik. Endişeliyim, onu kaybetme korkusu ile gun boyu islerime odaklanamadım.

Ailenizde 50 yas üstü corona geçirip atlatmış olan var mı? Varsa durumu ve süreci paylasirsa sevinirim.
Geçmiş olsun benim 50 yaş üstü halam atlattı doktora danışarak babanızın kilosuna göre d vitamini falan alabilirsiniz ama doktora danışmayı unutmayın benim şahsi fikrim ise bir an önce babanızın hastaneye yatması olur doktorlar zaten durumu dediğiniz gibi ise yatırırlar.

Geçmiş olsun.

2 side 60-65 yaş arası süreç ise corona oldukları zaman aşı olmadığından dolayı hastanede sürekli ateş düşürme gibi ilaçlar ile tedavi oluyorlardı tabii çokda ağır geçirmemişlerdi.
Umarım bir sey olmaz, tesekkürler tekrardan.

Allah korumuyor diye oruçtan korona mı olacak?
Beslenme aliskanlığı değişiyor, yemeyince bagisiklik sistemi de düsüyor. Oruç tutmanın bu sürecte iman harici bir faydası yok.

Geçmiş olsun, oruç maalesef vücudun direncini azaltan bir durum. Pandemi gibi bir dönemde tutulmamasının dinen de daha doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü corona kapma şansını arttırarak kendi vücuduna zarar verme ihtimalini arttırıyorsun.

50 yaş üzeri koronayı atlatan milyonlarca insan var. İçin rahat olsun. Devlet hastanesi yerine Özel hastaneye götürmeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı