Babam Corona oldu

Arkadaşlar cezalı olduğum için konuya yazamadım. İlginizden dolayı hepinize teşekkür ederim. Babamın durumu iyi.
4. gününde durum da ilerleyince hastaneye yatırıldı. 2 gundur normal odada, yoğun bakıma alınmadı henüz. Ara sıra kendine geliyor. Cuma gününe kadar durumu iyiye gitmezse o zaman alinacak sanirim. Tekrar tesekkur ediyorum.
Bu yazımdan sonraki cuma günü yoğun bakıma alınmadı. Yeni ilaç tedavisine geçildi, ona yanıt veremedi, daha sonra yoğun bakıma alındı oksijene bağlandı, 8-9 gündür de yoğun bakımda. Son 5 günde değerleri düştü, tedaviye yanıt verdi kendine geldi şükür. Bol bol konuşuyoruz :) Halsizliği kalmış sadece, onlar da zamanla geçecek, zoru atlattık.
Bayramı da hastanede geçirecek, duruma göre bir süre daha hastanede kalacak :)

Arkadaşlar cezalı olduğum için konuya yazamadım. İlginizden dolayı hepinize teşekkür ederim. Babamın durumu iyi.

Bu yazımdan sonraki cuma günü yoğun bakıma alınmadı. Yeni ilaç tedavisine geçildi, ona yanıt veremedi, daha sonra yoğun bakıma alındı oksijene bağlandı, 8-9 gündür de yoğun bakımda. Son 5 günde değerleri düştü, tedaviye yanıt verdi kendine geldi şükür. Bol bol konuşuyoruz :) Halsizliği kalmış sadece, onlar da zamanla geçecek, zoru atlattık.
Zoru atlatmış babanız. Tekrardan geçmiş olsun. Eve döndüğünde beslenmesine dikkat edin. Bağışıklığı güçlendiren besinler tüketsin.

Babam 4 gündür corona, evinde karantinaya alındı. Yaşı 56. Düne nazaran durumu kötü, gün geçtikçe de durumu kötüye gidiyormuş, ciğerlerinde yağlanma varmış. Virüse yakalanmadan önce oruç tuttuğundan dolayı bağışıklığının düşmesi dolayısıyla virüsün daha çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Evde bayılıp yığılıp kalmış, COVID semptomları var. Ateşi 38-39 dereceymiş. Doktor ayarladım bugün iğne oldu, antibiyotiklere de yanıt vermez ise bu gece hastaneye kaldırılacak. Geçen hafta da 70 yasındaki halamı Corona'dan kaybettik. Endişeliyim, onu kaybetme korkusu ile gun boyu islerime odaklanamadım.

Ailenizde 50 yas üstü corona geçirip atlatmış olan var mı? Varsa durumu ve süreci paylasirsa sevinirim.
Geçmiş olsun eğer bal,pekmez ve zencefil gibi besinler cidden işe yarıyor bol bol tüketsin.

Allah şifa versin. Umarım en kısa sürede kavuşursunuz babanıza.

Geri
Yukarı