Babam ders konusunda çok baskı yapıyor

Yemek yeme ve oturma konusunda bir şey diyemem. Ne yaptığını görmedim. Fakat baban kötü biri değil gibi. Yanına geliyorsa sohbet et. Sizde onun yanına konuşmaya gidin. "telefon olmadığı için canın sıkılıyor değil mi" diye söylemesinin nedeni kızmak için olmayabilir. Belki de sana takılıyordur. Yanlış anlamış olabilirsin.

Son düzenleme:
Dayanmaktan başka çaren yok. Daha 8. Sınıftasın ve evden gitmekten bahsediyorsun. Ben üniversite son sınıftayım ben de bazen daralıyorum ama nereye gideceğim, ne yapacağım diye düşünüyorum ve vazgeçiyorum.

Az daha sabır diyorum, yapacak birşey yok eğer çok karşı çıkarsanız baskı ileride daha da artacaktır. Onlar şimdi neler neler düşünüyordur ama eminim ki senin iyiliğin içindir.

Konudan alakasız ama sağ üstteki Adınız ve Soyadınızın altında bulunan sizin IP'niz mi? Sorun çıkarır mı bilmiyorum veya ne IP'si bilmiyorum ama haberiniz olsun diye söyleyeyim dedim.
Yetkililere bildirdim, halledildi.
Benimdi sanırsam. Teşkkür ederim. Kaldırttığın için.

Adam seni düşünüyor, sakın atarlanma, ayıp edersin. Sonuçlarınla da övünme. Zaman hala var neyin ne olacağı belli değil. Çalışmaya devam.
Övünenleri hiç sevmem işte bak ben çok zekiyim diyenleri vesaire. Sidik yarıştıranlarıda sevmem.

Yemek yeme ve oturma konusunda bir şey diyemem. Ne yaptığını görmedim. Fakat baban kötü biri değil gibi. Yanına geliyorsa sohbet et. Sizde onun yanına konuşmaya gidin. "telefon olmadığı için canın sıkılıyor değil mi" diye söylemesinin nedeni kızmak için olmayabilir. Belki de sana takılıyordur. Yanlış anlamış olabilirsin.
Adamın konuştuğu şeylere katılınca haddin değil diyor bende anlamadımki.

Fazla abartıyorsun gibi geldi bana... Yaşın ilerledikçe alışacağını fark edeceksin.
Biraz abartıyor olabilirim evi terk etmek falan abartı. Ama böyle 2 hafta dedemde kalsam mantıklı gibime gelmişti. Ama babamlarada tahammül edemiyorum artık. Stres yaptırıyorlar birde heyecanlanma diyorlar.

Son düzenleme:
Hocam babanızın kıymetini şu anlık biraz anlamaya çalışın. Emin olun ileride bir yerlerde iyi bir konuma geldiğinizde bu günleri gülümseyerek hatırlayıp babanızın size takındığı davranışları anlayacaksınız. Kendisinin sizin için her zaman en iyisini isteyeceğine şüphe yoktur, sonuçta o sizin babanızdır. Saygılar ve sevgiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı