Babam eve saçma sapan kurallar koydu

Konu sahibine değil, konu içerisinde yapılan yorumlara karşı cevap verdim. Profil resmimin hakkını vereceğim tabii, sağ ol. Niye herkes agresif bu kadar :D?

Bu senelerdir aynı devam eden aile düzenidir. Baba ister, çocuklar yapar. Bu yeni bir şey değil, yeni çıkmadı. Senelerdir var. Ekonomiye gelince, orada abartın istediğiniz kadar çok normal.

Cidden çocuğun profil resminden ne istiyorsunuz sadece abdülhamid koymuş olayı çözmek yerine tartışıyorsunuz .😐

Konu sahibine değil, konu içerisinde yapılan yorumlara karşı cevap verdim. Profil resmimin hakkını vereceğim tabi, sağ ol. Niye herkes agresif bu kadar :D?

Bu senelerdir aynı devam eden aile düzenidir. Baba ister, çocuklar yapar. Bu yeni bir şey değil, yeni çıkmadı. Senelerdir var. Ekonomiye gelince, orada abartın istediğiniz kadar çok normal.

The Sad Serseri tarafından cahil tamgası da yedik. En azından Mevlana'yı tanıyacak kadar bilgisi var. Bugünlük cahil kapasitemizi doldurduk, ben kaçıyorum. Hayırlı akşamlar.
Bak anlamadığın nokta bu zaten. Bir kişi bir şeyden rahatsız ise rahatsızdır. Baba ister , çocuklar yapar diye bir genelleme olamaz . Ben sana neden profil resminde bu kişi var koymamalısın diyemiyorsam sende insanların rahatsız olduğu şeylere olmamalı diyemezsin. Öznel bir şey bu.

Cidden çocuğun profil resminden ne istiyorsunuz sadece abdülhamid koymuş olayı çözmek yerine tartışıyorsunuz .😐

İnsanlar Allahtan bir padişah ismi öğrenmiş. Nereye yorum yapsak padişahtan vuruluyoruz. :D
Bak anlamadığın nokta bu zaten. Bir kişi bir şeyden rahatsız ise rahatsızdır. Baba ister , çocuklar yapar diye bir genelleme olamaz . Ben sana neden profil resminde bu kişi var koymamalısın diyemiyorsam sende insanların rahatsız olduğu şeylere olmamalı diyemezsin. Öznel bir şey bu.
Bu düşüncedir, ben de kendi düşüncemi paylaştım. Kasma bu kadar. Ben babaların normal olduğunu düşünürken sen tam tersini düşünüyorsun. Olabilir, çok normal.

Bu senelerdir aynı devam eden aile düzenidir. Baba ister, çocuklar yapar. Bu yeni bir şey değil, yeni çıkmadı. Senelerdir var.

Neden cahil dediğimi bu cümleden anlayabilirsin. Çocuklar babalarının her istediğini yapmak zorunda değildir. Böyle baba ister çocuk yapar kafası gelişmemiş bölgelerde olur. Nereden mi biliyorum?1.5 yıl komando olarak Orta Doğu'da görev yapmıştım(ve Türkiye'nin doğusunda da).

İnsanlar Allahtan bir padişah ismi öğrenmiş. Nereye yorum yapsak padişahtan vuruluyoruz. :D

Bu düşüncedir, ben de kendi düşüncemi paylaştım. Kasma bu kadar. Ben babaların normal olduğunu düşünürken sen tam tersini düşünüyorsun. Olabilir, çok normal.
Kasmak ::D? Düşünceni belirtirken o zaman bence babanın yaptıkları normal de. Yok versin ne olacak , Aile yapısı bu çok normal gibi şeylerle genelleme o zaman.

Bu kadar abartmamıza gerek var emre dostum. Dolar üzerinden örnek vereceğim. Bu "ekonominin dolarla alakası yok abartmayın" diyen dayılara benziyor. Aslında abartılması gerekiyor. Ahmet abartmaz ise Mehmet abartmaz ise bu ülkenin hali ne olur hocam?
Hocam sallayın gitsin şu adamı artık. Forumda saçma sapan bağnaz fikirlerini kusabileceği ne konu varsa damlıyor oraya bir şeyler zırvalıyor. Adamın düşüncelerinin hiçbir önemi yok. Bütün gün yanık ardıyla dolaşan ortalama gelenekçi TC vatandaşını bu forum bağrına basıyor ya ben artık sadece alacağımı alıp çekiliyorum siteden. Normalde ülke sınırları içinde barınmaması gereken zihniyetlere fikir özgürlüğü adı altında leş saçmasına izin veriyoruz.

Bu arada gerçekten profiline Osmanlı veya ikinci dünya savaşı içerikli şeyler koyanların ortalama iq seviyesi çok sabit oluyor. Hiç dikkate almıyorum. Gerçek hayatta varoş mahallelerinden çıkamayacak tipleri başımızın üstüne elit diye koydular konuşuyorlar. Sallayın gitsin. Hiçbirinize cevap vermeyeceğim. Gerçek hayatta değersiz birisi olduğunuz için burada benimsediğiniz boşlarla var olmaya çalışıyorsunuz.

İnsanları ağzını açmaya korkar hale getiren bu ezik zihniyetin de, her saldırıya uğradıklarında yok etmeye çalıştığı değerlere saklanması, hep mağduru oynamaları oyunlarını biz yaladık yuttuk.

Her baba ve her anne değerli değildir. Toksik bir çocuk yetiştirmek, çocuğun travmalarını gelecek nesillere aktara aktara bugün Türkiyenin Brezilya mahalleleri gibi herkesin birbirini astığı kestiği bir ülke olmasını sağladı. Umarım gorilden hallice cümle kurmayı beceremeyen, eşine çocuğuna güven hissettireceği yerde korku yaşatan anne/baba'lar için de devran dönünce gerekli yasal adımlar atılabilir olur. Devran da dönüyor bu arada az kaldı. Bazı arkadaşların yanık kokusu yerine korku salgılamaya başlamış ki bağnazlığı tek başına yaymaya çalışıyor :)

Sabırlı ol. Büyüdüğün zaman anneni yanına al ve babanı postala. Böyle zihniyetlerden kurtulun. Kim olursa olsun, isterse padişah olsun kimsenin kimseye eşya muamelesi yapmaya hakkı yok. İsterse baban olsun, isterse annen olsun. Bir insan üzerinde hakkı olsa bile böyle kölesi gibi davranmaya hakkı yoktur. Burası Türkiye olduğu için bu tarz şeyler gayet normal karşılanıyor. Biz babadan böyle gördük zihniyeti elbet bitecek bu ülkede. Böyle kişi bir de saygı ister. Ne de olsa büyük, bi de özellikle erkek.

Yeni konular

Geri
Yukarı